Më mbaj mend (për 1 muaj)

8kg - Pse Tradhtove (Feat. Mensur Kadriu)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pj.1
Era Po fryn ,Shiu ska te ndalun.
Jeten e Shpirtin vetem ty ta pata falur.
Cift Ideal Perplot dashuri,
Ishim dy engjuj krejt na kishin Lakmi.
Te doja ,Me doje larg Meje sun jetoje,
Nese ni femer M'shikonte ti shum Xhelozoje.
Kaluam nji Kohe, Si dy Engjuj Ne Qiell,
Nje koh te gjat qe ne Zemer me ka Ngel.
Nje Moment e kujtoj qe ne Shpirt me Tingellon,
Nje Puthje te Nxeht qe Zemren po ma shpon.
Nje Fjal te Embel Kur me thoje te dua,
Dhe nje Moment Tjeter kur me le te vetem Mua.
Pse Ndodhi kjo,A thua ku Gabova,
A thua pse isha I Varfur, E ty s'te meritova.
Une s'isha I pasur, por te doja me Gjith ZEMER.
Pervec Emrit tand S'Ekzistonte Tjeter EMER.

Ref.
Pse Tradhtove,
Pse m'Harrove.
Pse per Pasuri,
Shkove u Largove.

Pj.2
Tash po Mendoj,Ku iku,Ku shkoj ,
Ku me mbet ajo Besë qe mua ma Dhuroj.
Ku me Mbet Ajo nat Kur pushoje n'Gjoksin tim,
Tash Jetoj PA TY POR PO NDJEHEM SI JETIM.
Kaloj nji kohe e gjat une nuk te pash ty,
Nje dit ne Qytet I Vrejta Syt e zi.
Ato Sy S'Po m'shikojn , Te Tjeter kush Pushojn,
Atë Zemer qe e deshta , Tash Tjeter Kush e Mbron.
Te pash ne Qytet , Ishe veshun me te bardha,
Shetitje me Vetur,Krejt Boten Kishe perpara.
Dhe shoqerin e Harrove, Prej FAmiljes u largove,
Vetem per Pasuri Krejtat , Anash kalove.
Qka po t'vyn Pasuria,Qka po t'vyn ajo Vetur,
Qka Po t'vyn ai dukat , qe e Mban ne Durë.
Nje dit do te pendohesh, do te kerkosh nje dit tjeter.
Por Dije ZEMRA JEM SE S'TE PRES TE VENDI I VJETER.

Ky tekst u dërgua nga  RijadFeaturing: Mensur Kadriu
Publikimi: 09/12/2011


Më Shumë Këngë Nga 8kg:


Komente 0


8kg - Pse Tradhtove
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Tradhtove".
3. Video është e këngës "Pse Tradhtove", por nuk këndohet nga 8kg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.