Më mbaj mend (për 1 muaj)

8kg - Zemra Ime (Feat. Xheza)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  5

Pj.1
Edhe Lapsi nuk pe shkrun edhe Goma nuk pe fshin.
Edhe Loti nuk po ndalet kur pot e mendoj une …Ty.
a thua ku jan buzet qe sdi sa her I sheijova.
tash edhe pse jam ne vetmi kurr ata nuk I harrova.
pse nuk mundem te te harroj ka po shkoj po te kujtoj.
po e kujtoj qdo moment qe me ty bash na shkoj.
mir po shum ore e shum dit qe pa ty une kam ngelur.
Vetem nje second me ty te gjitha nata I ka shkelur.
Nta eshte e gjat gjumi nuk po me merr
Jeta nuk po jetohet gjith keshtu ne terr.
E Mendoj at Moment kur ne ishim bashk.
Si harroj ata dit kur vec ty te kam dasht.
Mengjesi eshte I bukur zogjet kur cicerrojn.
Prap pa ty po zgjohem lotet po me pikojn.
Eren po ta ndjej me ni leter te shikoj.
Me 1 Fotografi te vjeter qe si kujtim e Mbroj.

Ref.
Zemra Ime shum VAJTON
Ajo Tash Per Ty LOTON
Ti Mej dit Mir Kto VUJTJE
Sdo Ti Beja Gjith Kta LUTJE

PJ.2
Jeta eshte e till une shum von e kuptova.
E mallkoj at moment qe nga ty u largova.
E MAllkoj at moment qe te njoha ty.
Si Harroj ato Caste kur te kisha si Dy Sy…
Tash jam Ulur me 1 skaj te RrUGES E PO Mnedoj.
KU ME MBET NJE PERSON QE SHUM ME Dashuroj.
Ku me Mbeten ata sy qe per ta po tretem ku me mbet Ajo-na
Qe per te e Ipsha jeten.
A THUA KU PO JETON ?
A THUA A ME MENDON ?
A THUA KUSH TE LEDHATON?
E ME TE PERJETON.
A THUA EDHE TY PO TRETESH ?
APO E DASHURON ?
A THUA MENDON QE JE AFER E ME PERQAFON.
DUA ZERIN TIM QDO NAT TA DEGJOSH.
DUA DHE NJE HER E LUMTUR TY TE JETOSH.
“DUA VETEM EDHE NJE HER TE TE KEM NE KRAHUN TIM.
SDUA QE TE CMALLEM SE PA TY JAM SI JETIM”.


Ky tekst u dërgua nga Rijad Bajramali8kg
Featuring: Xhezair Elezi (Xheza)
Publikimi: 04/08/2011


8kg - Zemra Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemra Ime".
3. Video është e këngës "Zemra Ime", por nuk këndohet nga 8kg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 8kg:


Komente 0