Më mbaj mend (për 1 muaj)

8kg - Ne Martesen Tende (Feat. Mensur Kadriu)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

e kujtoj kohen kur filloj nje dashuri
nje femer shume e bukur me shikonte ne sy
fillova ta ndjej cdo buzqeshje te saj
prej asaj dite nga zemra smund ta ndaj
ishte dite plot me gzim kur ne dy u takuam
filloj nje jete e re kur ne dy u njoftuam
sa shume te doja me mbushe plot me dashuri
prej asaj dite krejt cka pata ti dhurova ty
ti ma dhae besen une ti dhash shume premtime
ti ishe e vetmja qe jetonte ne zemren time
ti ma zbukurove mua cdo moment te jetes
ma shume te besoja ty se sa vetvetes
prej diten une kur perjetova tragjedi
spari here ne jete degjova fjalen tradhti
ate dite e kuptova si nje zemer coptohet
si nje lot po pi kon si nje shpirt po lendohet

tash je martu e mu me ke lane
ti nuk e din zemra po me qan

tash je martu e mu me ke lane
ti nuk e din zemra po me qan

e di osht e vertet cdo fjal qe ta kam thane
po sdeshti me mbaru keshtu dashuria jone
u mundova me vazdhu kam mundu qe ski mem lan
se kom dit qe tjeterkush neve dyve dot na ndan
fjal e tjereve si kam degju per mu ishe e vecant
sa shume u dashurova tvlersova si dijamant
prej teje se kam prit se tkam rujt si dy sy
asnjeher skam mendu qe najher vjen kjo dite
perher te fundit kur te pash sa shume lotet me kane piku
deshta me ardh afer teje e doren me ta shterngu
tluta me u kthy na dy bashk me u bashku
ti me lave me lot ne sy sa shume dhimbje me ke shkaktu
cdo nate ri pa gjume ftyren tende e kujtoj
si une askush tjeter sdo te dashuroj
une vazhdoj dhe lutem ndoshta nje dite do te vjen
se vetem ty mund ta sherosh kete plag qe po me dhemb

tash je martu e mu me ke lane
ti nuk e din zemra po me qan

tash je martu e mu me ke lane
ti nuk e din zemra po me qan

Ky tekst u dërgua nga Enes Sulejmani


Nuk kemi video për këtë këngë.


Featuring: Mensur Kadriu
Publikimi: 14/01/2013


Më Shumë Këngë Nga 8kg:


Komente 0


8kg - Ne Martesen Tende
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Martesen Tende".
3. Video është e këngës "Ne Martesen Tende", por nuk këndohet nga 8kg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.