Më mbaj mend (për 1 muaj)

A-Connection - Kritika Jone (Feat. L.Q.)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Hej Mc kjo kang esht per ju,ju preferoj ma mire men degju, ka disa qe ne ket loj ja fillojn kurse dy tri fjal nuk munden ti bashkojn, pra na ndegjoni mos u idhnoni ndoshta msoni ndonje her, mos lyp naper ter si nje qyqe e njer at her, se ky nuk esht ktu, ti a don mem tregu mu ose dikuj tjeter, se ti per hip hop e kishe dhan edhe jeten, te lutem dalloj ener dhe realitetin, me duket se ne jeten tande ne andrra jeton se i kopjon te tjeter kur *** bajn, e mendon se je mbret me teshat e gjana ajo ka qaq lidhje si ne mengjes me nxe hana,e tash um shtin ne prasa qe as pak nuk me intereson, ma mir bane per jet e ndoshta dikush te n'degjon, edhe gangsta veten dojn me ba, te lutem bre vlla a qaq shum filma paske pa, po ndoshta mledhni edhe men n'donje her, po un per ju nuk sho drit po sho vetem terr vetem terr oo,

2x
Dua te jem rebel, ta filloj ni rebel djal, me ket gangen ton, nje stil i ri fillon, nuk kam qka per te dhunoj tan boten, por mi kendu kto vargje, duhet me perdor pak koken...

Ne nder koh edhe ju keni n'degju se shum reperi shqiptar, fjalet jan tuja shpresu. po per mu ata s'din as me shkru e rep me knu, dhe e shkreta ajo grup se me to jeten ka me qu, e nuk muj me kuptu qe dhet (10) vjet un zitu, me kallxu me kan ka kalu, sikur t'zit dojn me maru, jan modelizu ende nuk e kan kuptu se qfar rruge jan tuj shku, deri kur keshtu mendoni me vazhdu, e rinin ton me shkatrru femnat paj rrespektu, me hip hop mej kopju e me stil te huj, reper i deshkrum, edhe kryt ta montoj, e ta luj t'ju tregoj se e kini tepru, se kritika jon esht me ven te qellum te cillin ju as pak nuk e keni meritu, prandaj mos harroni se kjo loj nuk osht per ju, nuk osht per ju ahh...

2x
Dua te jem rebel, ta filloj ni rebel djal, me ket gangen ton, nje stil i ri fillon, nuk kam qka per te dhunoj tan boten, por mi kendu kto vargje, duhet me perdor pak koken,..

Per ata qe ende nuk e kan kuptu, un me hip hop si femi jakam fillu, dy tri fjal i kam bashku ma mir se ju,e tash e di se qka doni mem than, po kondrasi kjo as pak nuk me intereson, emrat numrat jau permen po kjo osht e that, koha shum e shkurt e lisat shum e gjat, po pa hjgare kisha dit si meju ndihmu,perdore mikrofonin rasisht meja ndalu, se qka ta ban goja sta ban kerkush, nejse dje kishe nuk te shef askush, po per fat te zotit nuk jam veq un si ju, kit frent krejt e kan terhjek po ju se kini kuptu oo, me eksidu be krejt femnat jan rraspia, me fal bre njeri a e ki familjen te shpia, kurse teper banda jote shiteni gangstera, shko ma mir te mami sepote vjen era, e tash per qetsim pije ni pedoksin aj kuptove tash per qka ke ky tregim, dhe me kaq murr puna juve fund...

Ket ju tregon A-C ju nuk jini kerkun..

Ej kollesh, kjo esht kretika jon...


Ky tekst u dërgua nga Nora

A-Connection - Kritika Jone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kritika Jone".
3. Video është e këngës "Kritika Jone", por nuk këndohet nga A-Connection.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga A-Connection:


Komente 0