Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: A.D.X është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Në Prill 2005, A.D.X marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "S.O.S. (Virusi A.D.X)". Në Qershor 2005, A.d.x marrin pjesë në VFM 2005 me këngën "Mesnata". Më datë 25 Janar 2009, A.d.x publikojnë videoklipin "Motra Jone", në bashkëpunim me Hamko. Me këtë këngë, A.d.x marrin pjesë në Top Fest 6 në vitin 2009. Më datë 1 Korrik 2013, A.D.X publikojnë videoklipin "Princesha Jem". Më datë 23 Korrik 2016, A.D.X publikojnë videoklipin "Fustani",...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

ETB 57

Felon Records

Shqiponjat

Misterioz

Eki-Nox

E'7

G-Gold Army

Master Bass

Rikthimi

Kamikaza-T

Tags: A.D.X, A.D.X., Adx


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet