A.D.X
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: hip-hop

A.D.X është grup artistësh i njohur. Në Prill 2005, A.D.X marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "S.O.S. (Virusi A.D.X)".

Në Qershor 2005, A.d.x marrin pjesë në VFM 2005 me këngën "Mesnata".

Më datë 25 Janar 2009, A.d.x publikojnë videoklipin "Motra Jone", në bashkëpunim me Hamko. Me këtë këngë, A.d.x marrin pjesë në Top Fest 6 në vitin 2009.

Më datë 1 Korrik 2013, A.D.X publikojnë videoklipin "Princesha Jem".

Më datë 23 Korrik 2016, A.D.X publikojnë videoklipin "Fustani", në bashkëpunim me Valon Bytyqin dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Fadil Topalli. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »