Më mbaj mend (për 1 muaj)

A'n'g - O Zot Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


intro
yeah A'n'G yo yeah
kjo esht vec nji lutje per zotin
ehe ti vetem nigjo yo

i mbyllur mrena vetes
ja nis tu shkrujt ne fletore
nji lutje vec per zotin
flas per probleme jetsore
nje nga arsyjet me te forta
sa her qe filloj e shkruj
i them fjalet plot urrjetje
si shum tjer dhe un po vuj
e sheh fmija 10 vjec
ka 2 vjet punon n'lavazh
e ky tipti me kollare
ma 5 makina n'garazh
po ata qe dalin nrrug
per 2 lek po ta shtrin doren
po bon gjoja qe si sheh
knej 3 mij euro ka ble oren
s'pyt njeri per njeri sot
secili sheh punt e veta
fmi qe duhet t'ishin n'shkoll
dalin n'rrug tu shit paketa
a do mo pergjigje tjeter
pse jena analfabeta
e kom thon dhe e them prap
shif ca kurve qenka jeta
per politik sduhet me fol
se esht zhyter ne skandale
deputetat ne parlament
qe shahen me fjal banale
e kur vjen puna ke puna
perzihen n'pun ilegale
deshmi dhe nje her per popull
jena shtet pa ideale

shif ket tipin me kollare
qe i ka paret me thes
njerzit e thjesht vec vrasin veten
familja per buk i vdes
po kshu paska qen kjo bot
jeta qeka nda me hile
dikush qe po vdes per buk
dikush ka pare me kile
e kalum dymij e dhjeten
asigjo spo permisohet
bota na djegin flamurin
e shteti jon nuk cohet
po na marrin neper kom
si me qen top futbolli
gju europa gju amerika
deri sa t'shenohet goli
deputet paguhen kot
as ne parlament nuk shkojn
popullit po i pin gjakun
vec per vete perfitojn
thon te gjith se jan te drejt
por jan t'zhytur n'korrupsion
te gjith kan lidhje me mafjen
po asnjoni se pranon
prap KY tipi me kollare
qe bo lufta per karrike
mundohet t'mar ci ze dora
jo pergjisin politke
tek zoti po i mbajm shpresat
zot te lutem na ndihmoh
se me kafsh qe na udh'heqin
rrug shpetimi nuk po shoh

njezet e nji janari
tjeter plag a njoll qe s'fhihet
kush esht shkaku kryesor
e verteta a thu buk dihet
plitika ktu sesht politik
venit keq ja shkrujn historin
politikan majtas e djathtas
keq perdorin pafajsin
se vec me gjak te pafajshem
po lajn gabimet e tyre
kan ftyr dalin n'tv
se kan shum lloje fytyre
dhe vetem per tmar ate qe dun
vrasin njerz n'cdo lloj mynyre
njerzt po vriten mu n'mes trruges
kto fshihen mrena nje zyre
u hoqen vizat po
na duhen vite me arrit evropen
sa tmajm njerz te till mbi kok
kti veni keq ja hapim gropen
se kemi heq isoj me gjith
si me berishen si me nanon
bashk me kta dhe meta e rama
futen me i thes me bollanon
sot hala ka t'ri si un
qe kalun malet dhe detin
nga mllefi qe kan per mrena
rrin e thon tshkerdhefsha shtetin
ndoshta duhet t'vi dikush
kto plera ti coj n'boten tjeter
ata si un s'bojn dot asgjo
vec me i shkrujt kto fjal n'leter

outro
o zot e di qe kto fjal s'majftojn per te ndryshu
as grimcen me t'vogel t'ksaj jete
po m'thuj ca duhet t'bojn ata sikur un
kur ata qe duhet t'bojn mir bojn vetem keq
po ngaiher qeka ma mir me qen rrugac e i pa shkoll
se sa si kta tipat me kollare
po i gjo e di qe ndergjegjen e shpirtin
i kam pak me t'paster se t'ktyre
yeah A'n'G yo


Ky tekst u dërgua nga  stronger74


Publikimi: 15/02/2011Më Shumë Këngë Nga A'n'g:


Komente mbi këtë këngëA'n'g - O Zot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Zot".
3. Video është e këngës "O Zot", por nuk këndohet nga A'n'g.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.