Më mbaj mend (për 1 muaj)

A'n'g - Pa Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

tani ec i vetem rrugve
se nuk je me pran meje
te desha me vertet
po nuk ndodhem me pran teje
duke menduar per ty
pa pritur nje lot pikoj
sepse tani e di mir
un per ty me segzstoj
mendoj me veten time
kohen si mund ta ndaloj
i lutem zotit me gjith zemer
dhe nje her dua t'shikoj
tani dhe boten tma falin
e di qe prap do te vuaj
se nuk jam mo me ty
tani jemi thjesht te huaj
i kujtoj puthjet e tua
sepse ato ma shtonin jeten
e pys veten a me genjeve
apo un genjeva veten
mkujtohet kur ishim bashk
e me thoje vec ty te dua
vall nuk isha un per ty
apo sishe ti per mua
gjith kto pytje i boj vetes
por nuk i gjej dot pergjigjet
ndoshta se te dua akoma
se zemra per ty digjet
cdo dit qe po kalon
gjithne me shum me mungon
cdo nat shoh te njejten enderr
ajo nga gjumi me zgjon

ref/
I cannot got you the devotion
I cannot strive in the streets and
I cannot wake up in the morning
without you on my mind

*a0rSY2R(D8M

do kisha dhon gjithcka
kohen mrapa me e khy
kur ti m'kishe vetem mu
e un t'kisha vetem ty
kur dashuria qe piktur
qe nuk shihej vec me sy
por gjithcka tani ka shkuar
e ajo piktur u thy
por kur qendroja prna teje
harroja cdo problem qe kisha
kur hyja ne boten tende
nuk isha me ai qe isha
shpeshher humbas ne mendime
ne cdo mendim te kujtoj
nuk arri ti besoj vetes
sarri veten ta kuptoj
pse perfundoi kjo histori
pse gjithcka u shkatrru
me ke dashur me tveret
e skam dash kurr me tlendu
jena nda jena bashku prap
aq her sa dot snumrohen
por tani mbaroj vertet
e kto zemra me zbashkohen
mundohem me t'harru
gjithcka mrapa me lon
po prap se mohoj dot
venin kush ska me ta zon
pendohem vetem se s'tregova
se sa te dash me tvertet
per mua ishe ti e vetmja
me e rensishmja ne ket jet

ref/
I cannot got you the devotion
I cannot strive in the streets and
I cannot wake up in the morning
without you on my mind

dikur mendoja dike
po ajo skish qen dashuri
dhe kte gje e msova at'her
kur ne jeten time hyre ti
gjithcka rreth meje ndryshoj
qe heren e par kur te pash
spo njihja mo as veten
dhe shokt mas dore i lash
rash komplet nje bot tjeter
veshtirsit i lash me njan
nuk doja asgje tjeter
vetem te te kisha pran
tani sa rri ta besoj
qe gjithcak ka mbaruar
kisha menduar gjithcka
fundin se kisha imagjinuar
se me ke dashur me zemer
dhe un me zemer te doja
e kur sma thoje me fjal
mjaftonte ne sy te shikoja
por tani qe ste kam pran
gjithcka u bo me e veshtir
do doja tishe ktu me mu
por mbetet thjsht nje deshir

ref/
I cannot got you the devotion
I cannot strive in the streets and
I cannot wake up in the morning
without you on my mind

Ky tekst u dërgua nga AndiRenditja: Top 200
Publikimi: 18/05/2011


Më Shumë Këngë Nga A'n'g:


Komente 0


A'n'g - Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty".
3. Video është e këngës "Pa Ty", por nuk këndohet nga A'n'g.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.