A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

AB-MC - Mihane  (Feat. Bujaa)


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/07/2010

2010-07-23T20:08:55

Featuring

Bujaa


A e keni pa ju Mihanen
Qe edhe diellit ja mer anen
Kur me bjen ajo ndermend
Nuk me zihet vendi vend

Beli i saj si selvi
Kur ec rruges si mafi ( 000..)

refreni 2x:
Mihane Mihane Mihane
Mihane Loqka jeme

BleNdI-X :

Pse mihane kur del nrrug ti po mtranon
kur po hec rruges prej tjerav po dallon
Pse mihane ner kule vesh qerapa
Je e fort e fort krejt djemt ty tvijn permrapa

Se ti kur del nqytet krejt me sy i han
a e din shoqet tua krejt inati ta kan
Mihane ma e mira me faqe tkuqe
ta kisha ndrru emrin ta kisha bo Buqe .

Me ty kisha nejt prej t’Hones deri n’t'Honen
me flok tgata ski nevoj me ngjik konen
Je ma e mira ti krejt m’tranove
a po e don ni Red Eagle bash prej Kosove

Ta kisha ble blluzen e hek polloverin
Skishe dal mo kom ta kisha ble edhe kerrin
Edhe tkisha lon edhe serialet mi kqyr
per me tbo perveti kjo osht e vetmja m’nyrë.

refreni 2x:
Mihane Mihane Mihane
Mihane Loqka jeme.

BuJaa :
Ni dit t’shtune rrugs me havera jom kon
ish kon dritarja qel kanga ” nusja jon”
I kishin kry krejt punt e ishin mledh teton
Mihanja vet e treta tuj e thy belin ish kon.

U kuq kur m’pa e ja nisi me kesh
polloverin qe e kish gjujt tash e lypke me vesh
valla qitash Mihane une per ziti jom tesh
nuk po muj as me kesh se ti M’kalle

Per ty mihane poezi kom shkru
e kom ble kerrin e shpejt veq me tu afru
pash ni Zot ti mihane kqyrem veq niher mu
Si me kon e vetmja femen une qashtu po tdu

Mihane kom ni qe ki me shku azil nGjermani
ski ka me shku se edhe Gjermanishten e di
ti kur tshkojsh atje meniher mu ma bon ” QUSSS”
per ty krejt i kisha lon zemer Perveq grus .

refreni 2x:
Mihane Mihane Mihane
Mihane Loqka jeme.


Lyrics submited by  Xonaa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019