Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Abdullah Konoshevci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
BIOGRAFIA: Abdullah Konoshevci është një shkrimtar i njohur. Abdullah Konushevci është shkrimtar i shquar shqiptar. Në Prishtinë mbaroi shkollimin fillor, të mesëm dhe të lartë. Studio letërsinë krahasimtare në "Universitetin e Zagrebit" dhe punoi mbi 20 vjet si gazetar në “Bota e Re” dhe “Rilindja”. Ka botuar me qindra artikuj dhe recensioni për letërsinë e shkruar dhe gojore, për gjuhën shqipe, si dhe ka përgatitur për shtyp (radhitje, faqosje) një numër të madh veprash e revistash letrare. Shumë poez...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Mehmet Bislimi

Avdush Canaj

Pal Sokoli

Xhenc Bezhi

Tyran Prizren Spahiu

Sahit Shala

Liri Loshi

Musa Jupolli

Brahim Avdyli

Shaban Cakolli

Tags: Abdulla Konushevci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet