Më mbaj mend (për 1 muaj)

Abdullah Shaqiri - Ne Kete Nate Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  9

Ne kete nat plot me hene
perkujtoj vellaun tim

I mbyll syt pergjithmon
udhetonte ne amshim

i mbyll syt pergjithmon
udhetonte ne anshim

Se kjo bot e percaktuar
disa her te marim frym

Se frymarrja eshte renduar
prej allahut kerkon ndihme

Se frymarrja eshte renduar
prej Allahut kerkon ndihme

REF(2x):
Ku eshte Musa ku eshte Isa
Ku eshte Jahja ku eshte Nuh
Ku jan Gjyshet ku jan Prindet
Tek ata kemi me shku tek ata kemi me shku.

Ne kete nat plot me hene
syri lotin e vershon

E piklluar qan nje Nene
biri lokess ku te kam

E piklluar qan nje Nene
biri i lokes ku te kam

Mos ke frik loke ti
amanetin e kam lene

Qumshin tend qe e kam pire
te lutem hallall ma ben

Qumshin tend qe e kam pire
te lutem hallall ma ben.

REF(2x):
Ku eshte Musa ku eshte Isa
Ku eshte Jahja ku eshte Nuh
Ku jan Gjyshet ku jan prindet
Tek ata kemi me shku
Tek ata kemi me shku.

Ne kete nat plot me hene
yjet qiellin kan stolis

Koha jeta paskan thene
rrug pa kthim ne jemi nis

Koha jeta paskan thene
rrug pa kthim ne jemi nis

Ngrite fjalen dhe trego
zoti një eshte pa dyshim

Nenen loke pergezo
se fitorja eshte mbarim

Nene loke pergezo
se fitorja eshte mbarim.

REF(2x):
Ku eshte Musa ku eshte Isa
Ku eshte Jahja ku eshte Nuh
Ku jan Gjyshet ku jan Prindet
Tek ata kemi me shku
Tek ata kemi me shku.


Ky tekst u dërgua nga Muslimanja   FatluM

Abdullah Shaqiri - Ne Kete Nate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Kete Nate".
3. Video është e këngës "Ne Kete Nate", por nuk këndohet nga Abdullah Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Abdullah Shaqiri:


Komente 0