Më mbaj mend (për 1 muaj)

Abstract
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  16
Këndon kryesisht: hip-hop

Abstract është grup artistësh i njohur. Abstract u formua ne vitin 2003 dhe anetart e grupit janë: Granit Bajraktari "Elinel" & Shpetim Toplica "Rap'it". Bejne muzik Hip-Hop te zhandrrit UnderGround Music bashkpunimet e tyre kryesor jane me UFO Click: Pancho, NR (ERGENI & NITTO), GRIPI, DAS, PROFFA, qi domethon bashk Abstract & UFO Click qi jon BIG MOUTH. Mix-Tape u dal me daten 13.12.2008 qi titullohet "1 MESSAGE REVECIED edhe u qkep falas kush u kon npromovim, edhe neper webfaqe per qit arsyje su dal Mix-Tape ne shitje. Mas ksaj ka me dal Albumi i par i ABSTRACT edhe Albumi i grupit BIG MOUTH bitat prej PANCHO's edhe kan mu kon UNDERGROUND PURE.

Në vitin 2008, Abstract publikojnë albumin "One Message Received".

Më datë 2 Dhjetor 2011, Abstract publikojnë videoklipin "Na2't".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  ANDATOKA  

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist