Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ace - Andrrat Tona (Feat. Bonalbo, Rossi, Kanceri & Da.killa)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

kur i msheli syt a thu vjen bashk me mu
e shkrujta kit kang met tregu qe ste kom harru
po mu kujtu ajo puthja e par dit
un i prita tu kujtu se ka met marr
ku met fjala te dua kur dikur ti ma the munesh me vrapu po kurr me u fsheh
jo kerkon nuk e njeh qysh don me e njoft thojn e keqja erdhi po ma keq mos u boft me ty nejta shumm
me ty eca gjithkun
po kjo lidhja jon tash shkoj e mori fund ndoshta jam fajtor qe deshirat ti plocova
dhe ti fajtor kur fajet tii pranova

REF:

moren fund moren fund andrrat tona ku shkunn hejj
qe dikur plot dashni bashk jetumm
ajo koh dikur bashk krah per krah
besojn se nket bot ska me pas qift si na..

kaluten shum vite por edhe shum muj
kalu momente tbukra ku gjdo gja ke rremuj
se di a tkujtohen ato qastet e para
kur hecshim dor per dore per ty qdo gja un
e baja
edhe ato momente kur visha met taku
mu hedhshe nperqafim thojshe shum un ty te du
qdo gja ke e kot dhe pse shum kaluteum bashk
a thu ken thashethemte qe folshin posht e nalt
se di kush ke gabim
se di kush pat faj po ni gja e di se ne zemer tet mbaj mir kishin pas than mir
duhet mi njoft se po ja dhe zemren ta marrin ta bejn cop

REF:

moren fund moren fund andrrat tona ku shkunn hejj
qe dikur plot dashni bashk jetumm
ajo koh dikur bashk krah per krah
besojn se nket bot ska me pas qift si na..

e di qe un kam faj zemren ta plagosa u menova mu kan i mir veq qka gabova
i bana gabimet nuk mujte me mi fal
hina me ni burg qe smujta as vetin me nal
menova qe jam mir sharrova shum fell
ti je mshel nshpirt tem e mo hiq spo del
bane venin tem e tash vet po jetoj kejt i kisha dhan veq ni her kohen ta kujtoj

............

Se jetojm krejt me shpres thojn shpresa fundit vdes
edhe ateher kur meta pa ty thash se dot pres
u ba ni koh e gjat ndimer kisha ftoft a un nprag te deres tu prit diellin e ngroht
menova tkisha gjithqka doja jeten me ta fal.
sa her qe ty tkujtoj besoj frymen ma nal.
sa her qe ty tkujtoj beso frymen ma nal

REF::

moren fund moren fund andrrat tona ku shkunn hejj
qe dikur plot dashni bashk jetumm
ajo koh dikur bashk krah per krah
besojn se nket bot ska me pas qift si na..


Ky tekst u dërgua nga BetaAce
Featuring: Da Killa
Publikimi: 06/09/2011


Ace - Andrrat Tona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Andrrat Tona".
3. Video është e këngës "Andrrat Tona", por nuk këndohet nga Ace.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ace:


Komente 0