Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ada Prendi - Pervjetori Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pervjetori" kënduar nga Ada Prendi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 8 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
8

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Burak & Grupi Fama - Pervjetori

DIKUR BASHKE E SOT TE HUAJ
PERVJETORIN NDARES E KA LOJ
DIKUR FESTE E SOT PO VUAJME
ATA QE NANE DAJNE I MALLKOJ

RRUGA U BE SHTEPUA IME
PO JETOJ ME LOT NE SY
QKA NA BANE O ZEMRA IME
MORREN NE QAFE DY JETE NJE DASHURI
FATIN E ZI E PASKAM UNE E PASKE TI
LOTET NE SY DO TE NA SHOQEROJNE NE VETMI

JETE SA ME KE LENDU PASKE QENE PER KREJTE E ASNIHER PER MU JETE SA ME KE LENDU PASKE QENE PER KREJTE E ASNIHER PER MU ATA SHPIRTA MOS U GEZOFSHIN ATA QE SHUAN LUMTURINE SA TE SHKRETA MALL U GZOFSHIN I PERCJELL AJO JETE MALLKIMI IM TJETER PERVJETOR MOS PRITFSHA ME MIRE TE KISHA VDEKU SOT PERVEQ TEJE TJETER S KISHA MERRMA SHPIRTIN TIM I MADHI ZOT FATIN E ZI E PASKAM UNE E PASKE TI LOTEN NE SY DO TE NA SHOQEROJNE NE VETMI JETE SA ME KE LENDU PASKE QENE PER KREJTE E ASNIHER PER MU JETE SA ME KE LENDU PASKE QENE PER KREJTE E ASNIHE PER MU

2Ton - Pervjetori

rep.1 :

e kena pervjetorin
po ma kujton tetorin
at kohen e vjeter
senet qe kan ndodh
mo nuk po ndodhin
e kom nis vitin e ri
me cilen dat se di
me tjeter person
qe punen ma mir se ti o tu e kry
ha ha ha ha ha ha
po m'keshet kur ta menoj
kur dalsha me tjerat
veq qe nuk jon kon si ti nisoj
une nuk t'ofendoj
as me tjerat nuk t'ndrroj
amo ato po m'ndrrojn me tjert
un nuk kom qa ju boj
ditlindjen me t'njejten dat
kejt senet mu ki pershtat
ni nat sna ka mjaftu
plus edhe neser e kena zgat
a thu a tash ndryshe a je
shpesh thom qe nuk ja ka vle
per qato menime tua t'gabume
qe ku je

ref : 2x

nuk jem
qata qe jena kon
nuk e ndjejm
qato qe kena thon
nuk ekzistojm na
si qift nuk bojm na
na dy dallojna

rep.2

ki bo sene qe sduhet
me mu lojna nuk luhet
kom dasht me t'rujt,amo
je qasi person qe s'ruhet
thjesht kom menu per ma gat
nuk kom menu per 1 nat
se kom zakon me bo
ama m'duhet me t'uru fat
nuk e di,as nuk du me ditt
se kush i ka pas fajet(fajet)
nuk i maj une pergjegjsit
as sdu me dit per detajet(detajet)
me paragjykime nuk dal
kit pun une e marr shum normal
kur e boj gabimin
jo nuk kthena me t'thon mfal
ditlindjen me t'njejten datt
kejt senet mu ki pershtat
ni nat sna ka mjaftu
plus edhe neser e kena zgat
a thu tash ndryshe a je
shpesh thom qe nuk ja ka vle
per qato menime tua t'gabume
qe ku je

ref : 2x

nuk jem
qata qe jena kon
nuk e ndjejm
qato qe kena thon
nuk ekzistojm naa
si qift nuk bojm na
na dy dallojna

Mirsa - Pervjetori

Nje leter ne tavolin nga larg e shikoj
Kam frik ta mar te afrohem ta lexoj
Se mbi gjoksin tend nuk u zgjova sot
Kishe ikur heret edhe kam lot

Rref:
Ne PERVJETORIN e tret kur dot duhej t'festojm
per cudi ne dhom rrobat mungojn.
Ne PERVJETORIN e tret ne vend nje fjale te mir
me le leter qe shkruan LAMTUMIR.

Kjo leter ne tavolin flet qe me sdo te jesh
ne krahun tim,ne shtratin tim.
Po kjo ska me pesh
Se mbi gjoksin tend nuk u zgjova sot
Kishe ikur heret edhe kam lot.

Rref:
Ne Pervjetorin e tret kur dot duhej t'festojm
per cudi ne dhom rrobat mungojn
Ne PERVJETORIN e tret ne vend nje fjale te mir
me le leter qe shkruan LAMTUMIR. (3x)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 14/03/2008
Festivali: Top Fest 5Komente mbi këtë këngëAda Prendi - Pervjetori
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pervjetori".
3. Video është e këngës "Pervjetori", por nuk këndohet nga Ada Prendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.