Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  90
 • Emri i Vërtetë:
 • Adele Laurie Blue Adkins
 • Vendlindja:
 • Tottenham 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Adele është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adele Laurie Blue Adkins, e njohur si Adele është këngëtare Britanike nga Anglia. Adele filloi të këndojë në vitin 2006 nëpër lokale të ndryshme të Londrës, kariera e saj profesionale filloi në vitin 2008 kur ajo këndoi këngën "Someone like you" (Dikush, si ti) në Brit Awards, Adele la publikun gojëhapur dhe menjëherë pas shfaqjes, ajo nënshkruajti një kontratë me Columbia Records. Tani Adele është një këngëtaret më të famshme Britanike në botë. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

9
13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Jessie J

Hadise

Maria Mena

Vanessa Hudgens

Selena Gomez

Lady Gaga

Katy Perry

Miley Cyrus

Hilary Duff

Demi Lovato

Tags: Adele


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet