Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Berisha - Dashuria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Lum E Lum Për Vasha"

Komente

Asnjë Koment

06/04/2016

2016-04-06T10:09:11+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuria" kënduar nga Adelina Berisha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Adelina Berisha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Blleki - Dashuria

[Verse 1]
Rruga dashuria
S'o loder alltia
Krejt endrrat e tuja
Jan veprat e mija
Dilli o perpara
Ma run shpinen MIA
I pushtoj krejt me vargjet e mija
Iku femijria
Mas dashnis m'fshehet urrejtja dhe xhelozia
E mu po m'urrejn k'ta per suksese t'mija
Jeta o' e shkurt, po e gjat o' merzia
And I'm rolling like that ye
Jam mo i zi se Marley
Dukna shum Mafi, sikur tu vozit tali
Prej qe ja kam nis, hala tu bo ballin'
Mallin, se ta lypni ballin'
Yeah
Na
Jena
T'part
Gjith (skrr)
Kqyrem se qysh jom ka hi me drift (brrrr)
Hala jam i bom un krejt me zift
Ekipa o tu prit si dinamit (shit)

[Verse 2]
Rruga dashuria
S'o loder alltia
Wanna be-a
Ty t'mungon shpia
Veq me 3 or t'mija
And I
I bet you mf-s that, hala pa i math patikat e mija jom
10 shoke, me ka 10 shoke
10 shoqe, ngelen me drog (me drog)
10 shishe, t'thyme pertok (pertok)
10 kerre, secili ma i fort
10 minuta po ju dho'
[?]
Tash po i mledhi pazaret prej deal-erave qe i kom bo
10 mij, sen s'jan se
Ti s'i bjen, s'je my son
Ku t'i zen?
Tani per mu ndreqen, kurgjo nuk o problem
10 hekra, t'i marrin 10 jeta
Une e Strike-i i bojna sa 10veta
S'mund me na pajtu as vet Anton Ceta
K'ta rrepera t'ri krejt ti pshtjelli n'letra

[Verse 3]
BLLEK, o' e kipa
Kampion o' liga
[?]
Tripa permbi tripa
E di pse e nisa
Qitu ua padisa
Tash m'bohet viza
Viza per n'Ibiza
I-ja tu lyp pare
Nihna si n'Ibiza
Duhet me iu ardh marre
Jeni bo si miza
Une jom me do tipa
Do me na mbyt real-i
Kush na prish pun
E pret vec uji, ose pylli

[Outro]
Haha, PER INATI NJONI TJETRIT (brrrrrr)
E tjert po dekin (brrrrr)
E tjert po hate-in (brrrrr)
Haha

Jimmy Rock F - Dashuria

Ne dritaren time, prenga vendove ti
Dhe dry ne deren time pergjithmon
Nuk pranove azgje te jete si at'here

Pranove shokt dhe ndjenjat e mija
Por ti s'kupton liri ajo don
Jam ne agonine pa harmoni, pa harmoni

Por ti! mundesh me pas per veti, ari dhe argjend
Por jo! njeri dhe ndjenjat e tije, asnjehere asnjeher

Ne dritaren time prenga vendove ti
Dhe dry ne deren time pergjithmone
Nuk pranove azgje te jete, si at,here
Don per veten me me pas ti
Gjelozija e jote dashurin e furr
Te robruar veten e gjeta tek ti
Dhe dashurija vdes, s'ka me egzistuar kurr

Genti Deda - Dashuria

Bente dimer i ftohte
Me te pime nga 1 gote
Pastaj puthjet pime, rastesisht me dashurine
Pabesisht te rremben
Kur ste do te do te genjen
Sado qe se ke prit, zemra t'eshte trondit

Me dashurine ke pi prej t'njejtes gote
E sa her se ke prane po ke shume ftoht
Po te mundje do ja falje diellin, edhe qiellin,
Me dashurine ke qeshur e ke qare
Sa here me te je puthur e je ndare
Po malli prap te ka marre...

Ref.
Ajo vetem me zemer flet
Ajo nuk te lendon por vret
Dashuria eshte e marre
Te jep jete por ste le gjalle,

Ajo njeh kete shpirtin shume mire
Ajo me burgos te lire
Ajo vjen e me pershendet
Ajo iken e sme pret..

Strofa 2
Ka kaluar ketej
Dashuria njehere
A ke njohur ti, tjeter si kjo dashuri
E shtrengon e nje lak
Shpirti dhemb der ne gjak
Sado qe se ke prit, zemra t'eshte trondit...Me dashurine ke pi prej t'njejtes gote
E sa her se ke prane po ke shume ftoht
Po te mundje do ja falje diellin, edhe qiellin,
Me dashurine ke qeshur e ke qare
Sa here me te je puthur e je ndare
Po malli prap te ka marre...

Ref.
Ajo vetem me zemer flet
Ajo nuk te lendon por vret
Dashuria eshte e marre
Te jep jete por ste le gjalle,

Ajo njeh kete shpirtin shume mire
Ajo me burgos te lire
Ajo vjen e me pershendet
Ajo iken e sme pret..

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Adelina Berisha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet