Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Berisha & Shkumbin Kryeziu - Kolazh (Gezuar 2023) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Oh moj ti me syt e zi qe ke flokun por si ar
eja mesin te ta marr se po s'erdhe do te vi
oh mor ti me syt e zi qe m'ke buzen si qershi
falma doren e mos rri se po s'erdhe do te vi

Oh moj ti me syt e zi me shikimet si rrufe
falmi syt qe me sheh se po s'erdhe do te vi
oh moj ti me syt e zi me ato lule?
m'jep nje lule te mos vdes se po s'erdhe do te vi

Oh moj ti me syt e zi qe ke flokun por si ar
eja mesin te ta marr se po s'erdhe do te vi
oh mor ti me syt e zi qe m'ke buzen si qershi
falma doren e mos rri se po s'erdhe do te vi

Oh moj ti me syt e zi me shikimet si rrufe
falmi syt qe me sheh se po s'erdhe do te vi
oh moj ti me syt e zi me ato lule? ne mes
m'jep nje lule te mos vdes se po s'erdhe do te vi


O ishte nat magjike per mu e per ty
ishte nat e par per ne te dy o ne te dy
ishte nat e par per ne te dy o ne te dy

Sa fort me kan djegur buzt e saj plot zjarr
si rakia kur pihet per heren e par
2x

O zjarrin qe ma ndeze me lot mos ta fiki
se nje jet te lumtur do ta nisim ne te dy
se nje jet te lumtur do ta nisim ne te dy

Sa fort me kan djegur buzt e saj plot zjarr
si rakia kur pihet per heren e par
2x


Me prit me prit dhe pak sa te them naten e mir
dritaren lere hap xhan o shpirti im
2x

Po te pres akoma po te pres akoma
akoma moj xhanem akoma
2x

Dritaren ti se hape te shikon mamaja
e te thot sa shpejt ty t'ka zan sevdaja
2x

Po te pres akoma po te pres akoma
akoma moj xhanem akoma
2x
Adelina Berisha & Shkumbin Kryeziu
Publikimi: 04/12/2022
Orkestrimi: Beni Baksi
Kitarë Dhe Saz: Astrit Stafai


Adelina Berisha & Shkumbin Kryeziu - Kolazh (Gezuar 2023)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh (Gezuar 2023)".
3. Video është e këngës "Kolazh (Gezuar 2023)", por nuk këndohet nga Adelina Berisha & Shkumbin Kryeziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adelina Berisha:


Komente 0