Adelina Ismaili

Adelina Ismaili, Tek Varri I Nënë Terezës, Për 17 Vjatorin E Vdekjes Së Saj!

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[05-09-2014]
Këngëtarja Adelina Ismaili ka përkujtuar sot shenjëtoren e madhe, figurën e madhe shqiptare Nëna Terezë (Gonxhe Bojanxhiu) në 17 vjetorin e vdekjes së saj!

"Në gjak dhe origjinë, jam SHQIPTARE. E djeshmja iku. E nesërmja akoma s'ka ardhur. Kemi vetëm të sotmën. Le t'ia fillojmë!. Në përkujtim të 17 vjetorit të vdekjes fizike të Gonxhe Bojaxhiu - Nënë Terezës humaniste dhe Nobelistja e parë Shqiptare" - ka shkruar në fan page-in e saj zyrtar këngëtarja Adelina ismaili
 (B.A/Teksteshqip.Com)

Adelina Ismaili, Tek Varri I Nënë Terezës, Për 17 Vjatorin E Vdekjes Së Saj!


Komente 3