Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Ismaili - F*ck The Government Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  39

Shumë e shumë, shefa na u nd'rruan
erdhën morrën, e nga ne jetuan
e asnjëri i varfër nuk na mbeti
gjithmonë e hangër popull shkreti

Duro, duro shqiptar o bir
se stupci i të mëdhenjve
qenka shumë i shtirë
po zullumi kris për s'trashi
kush je, ç'ka je, nuk t'pyt kallashi

Parja e vogël, por prap po e sjell botën
e ne t'gjithë do e japim votën
Se lirinë zemra e ndërroi
por luftë e vërtetë tani filloi

Kapni thikat, mes vete luftoni
Shpejt karrikat tjetrit t'ia fitoni
pleq't kanë thanë, politika është kurvë
por shqiptari, nuk blehet kurrë..(2x)


Ky tekst u dërgua nga Bjondina Girl Aaaa

Adelina Ismaili - F*ck The Government
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "F*ck The Government".
3. Video është e këngës "F*ck The Government", por nuk këndohet nga Adelina Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:


Komente 0