Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Ismaili & Zanfina - Dy Motra Nje Frajer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  67(Adelina)
Unë do t'ja marrë
syrin do t'ja vej
frajerin e saj
për vete do ta bëj.

Kot e ke të luftosh
me atë fytyrë të ëmbël
në duart e mija
mashkujt bëhen vetëm vegël.
E ti e di se nuk e dua
por duhesh ta harrosh
e di mir se do ta marr
e ti vazhdo të dashurohesh.

(Zanfina)
Nuk mund të besoj
që ti më lëndon
pse frajerin tim
gjithmon e shikon.
Ai mua më don
dhe e dashuroj
askush sdo të mund
që të na shkatërroj.

(refreni)
Adelina: Meshkujt janë të njejtë
Zanfina: Nuk është e vertetë
Adelina: Meshkujt duan lojë
Zanfina: Nuk janë të gjith njësoj
Adelina: Ata shum shikojnë
Zanfina: Të gjith ne gabojmë
Adelina: Meshkujt të mashtrojnë
Zanfina: Por një e dashurojnë.

(Adelina)
Dhe qdo fjalë e jotja mua më bën
që më egër të luftoj
unë atë djalë të mjerë
do ta fus shum keq në lojë.
Dhe e di që s'do të ndalem kurrë
kot për të non-stop mendon
kthjellu pak oj qika e mirë
ai ty s'të meriton.

(Zanfina)
Ti mendon kështu
por gabim e ke
meshkujt dijnë të duan
sikur edhe ne.
Lumturia është një
djemtë e meritojnë.
Ata kan zemër
edhe na dojnë.


Ky tekst u dërgua nga  LejLa   vivakosova

Adelina Ismaili & Zanfina - Dy Motra Nje Frajer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Motra Nje Frajer".
3. Video është e këngës "Dy Motra Nje Frajer", por nuk këndohet nga Adelina Ismaili & Zanfina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:


Komente 4