Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Ismaili - Trimit Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  62

Oj toka e Kosovës o,
A i dole hakut o?

*Instrumentale*

Qaje bjeshkë e Sharrit pabesinë,
më i miri djal ra për lirinë,
U nxi dielli e hana,
qau baba,vllau; vajtoj nana.

*Instrumentale*

Ju bjeshkët e Nemuna
me motrat në Sharr
Ref (x2)
E vajtoni tradhëtinë
bekojeni trimin tem!

*Instrumentale*

Edhe unë vajtova,
se ma vranë rininë,
dhe më humbi dashninë.
Trimin e varrosa,linda lavdinë!
Ref(x2)
Amanetin e trimit tim!


Ky tekst u dërgua nga Ylberina

Adelina Ismaili - Trimit Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trimit Tim".
3. Video është e këngës "Trimit Tim", por nuk këndohet nga Adelina Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:


Komente 0