Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Ismaili - Pa Ty S'dua T'jetoj (Jeta Ime Je Ti) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24Mos beso fjalën që un’ flas,
E as ikjen që un’ bëj,
Vetëm shiko syri t’tregon,
Pa ty s’dua t’jetoj,
Ti se di sa shum’ kam frik’,
Sa shum’ vjet ty të pata dashuri,
S’mund t’besoj, mesazhin tënd lexoj,
Shkruan: “Kurr’ nuk do t’harroj”.

Sa shum’ vjet u shikuam,
Asnjëher’ asgjë s’guxuam,
Qelli deshi na bashkoj,
E njëher’ kur na bashkoj,
As vdekja të na ndaj,
Të na ndaj s’lejoj.
Veq syt’ e zi un’ mund ti puth,
Për ty e mu engjujt jan’ lut,
Dhe mua mos m’beso,
Vetëm këngën e dëgjo,
Këngën tënde ti dëgjo,
Pa ty s’dua t’jetoooj,
Pa ty s’dua t’jetoooj.

Mos beso fjalën që un’ flas,
E as ikjen që un’ bëj,
Vetëm shiko syri t’tregon,
Pa ty s’dua t’jetoj,
Ti se di sa shum’ kam frik’,
Sa shum’ vjet ty të pata dashuri,
S’mund t’besoj, mesazhin tënd lexoj,
Shkruan: “Kurr’ nuk do t’harroj”.

Sa shum’ vjet u shikuam,
Asnjëher’ asgjë s’guxuam,
Qelli deshi na bashkoj,
E njëher’ kur na bashkoj,
As vdekja të na ndaj,
Të na ndaj s’lejoj.
Veq syt’ e zi un’ mund ti puth,
Për ty e mu engjujt jan’ lut,
Dhe mua mos m’beso,
Vetëm këngën e dëgjo,
Këngën tënde ti dëgjo,
Pa ty s’dua t’jetoooj,
Pa ty s’dua t’jetooo-oo-oooj,
Pa ty s’dua t’jetooo-ooj,
Pa ty s’dua t’jetooo-oo-oooj,
Pa ty s’dua t’jetoj.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani   Eliosshuli

Adelina Ismaili - Pa Ty S'dua T'jetoj (Jeta Ime Je Ti)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty S'dua T'jetoj (Jeta Ime Je Ti)".
3. Video është e këngës "Pa Ty S'dua T'jetoj (Jeta Ime Je Ti)", por nuk këndohet nga Adelina Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:


Komente 3