Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video Top 200

Adelina Ismaili - Urdher I Ri Illyric  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13

Komente

Asnjë Koment

20/10/2010

2010-10-19T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Hitet E Veres"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2010
(Ej.. Ej.. Ej.. Ej..)

Urdhër i ri amo Hit n'Club
Zonin n`Top unë jam Fresh Po .
E tjert kur e nin, na kur e bim
Ti sun thu Jo ..
Shkune more thash dridhe senin,
Shum bojn zhurm veq na e dina renin,
shum Hit nice dojm mi msy tash verës
Urdhër i ri vjen zhurm para derës .

Ka po shkoj, kur po kthena
Veq Tollovi (hey) ..
Tash na erdh hin n`fuqi
ni Urdhër i Ri (hey) ..
Qu n`kam rri gaditu
hey me ritëm përgaditu
dridhe, kceje, nije ..
numër1 kët sen dije (hey) !

Reff: (2x)
Hey, krejt janë ni vi
Jo Jo Zotnni .
Hey, tash unë po vi
me Urdhër, Urdhër !

Pump, more pumpit, pumpit
Dhez light osht Club .
Time shum nice rrin tash rresht te bina
Me urdhër t`ri *ahaa ..adeeLina
Shum shpejt u n`drru loja, na jem loja
Ku shkun qato zojaa erdh Troja
Key Sick on beat ..
Qe na ku jem, na nuk jem mit !

Kur knoj Hit, ju boj Fit jom "INFINIT"
s`jom Ballkan, s`jom Unmik jom Illyric
Qu tash krejt durt nalt
Kët sen shpejt e ka Qart
e kalli, e qarti, e dogji
Nr.1 urdhni ri !

Reff: (2x)
Hey, krejt janë ni vi
Jo Jo Zotnni .
Hey, tash unë po vi
me Urdhër, Urdhër !

Hey, Hey, Hey, Hey ..njerzt e mi n`Shqipni,
Hey ..njerzt e mi n`Malsi,
Hey ..njerzt e mi n`Kosovë,
Njerzt e mi në Diasporë .

Reff: (2x)
Hey, krejt janë ni vi,
Tash unë po vi ..
Hey, krejt janë ni vi,
Jo Jo Zotnni .
Hey, tash unë po vi,
me Urdhër, Urdhër !


Ky tekst u dërgua nga Arber Bossi   Linn`a   emmaa
Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet