A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 09-11-2014
  Diva e muzikës Pop shqiptare, këngëtarja e madhe Adelina Ismaili ka publikuar videoklipin e saj më të ri me titull "Karma" në duet me reperin e njohur G4SHI. 133/133771 Kënga është produkt i L.O.N Company, ndërsa tekstin Adelina e ka shkruar vetë në bashkpunim me reperin. Kënga pritet që menjëherë të bëhet hit dhe ë zërë vend në top listat më të njohura. 133/133772 Videoklipi është xhiruar në New York nga regjisori i njohur amerikan Jawney Qvest, një bashkpunim tjetër interesant i këngëtares që po e qon...

 • 29-10-2014
  Këngëtarja Adelina Ismaili gjendet në Amerikë, ku edhe është duke punuar në projektin e saj më të ri. 133/133581 Në postimet që këngëtarja ka bërë në rrjetin social Facebook ajo ka treguar se në New York është takuar me reperin G4shi, një reper që premton shumë në tregun Amerikan. Dyshja kanë realizuar gjithashtu foto-sesione me të fotografin Fadil Berisha, i cili kohëve të fundit ka realizuar disa foto-sesione me artistë të ndryshëm të estradës tonë. 133/133580 Adelina Ismalili përmes një postimi ka...

 • 18-10-2014
  Këngëtarja Adelina Ismaili së fundmi është e angazhuar me disa projekte në Kosovë, ku njëra prej tyre është edhe një fotosesion i ri me fotografin e njohur Fadil Berisha. 133/133067 Janë publikuar disa foto gjatë realizimit të këtij fotosesioni ku shihet këngëtarja Adelina Ismaili me një buzëqeshje të ëmbël në fytyrë, gjë që edhe do ta karakterizojë këtë fotosesion, pra fotografi ka menduar ta sjelli të ëmbël në këtë rast Adelinën. 124/124782 Adelina dukej bukur si gjithmonë, ku edhe ishte rregulluar ng...

 • 04-10-2014
  Diva e muzikës moderne shqiptare Adelina Ismaili shumë shpejt do të vijë me një këngë të re ntë treg. Këngëtarja ka bërë të ditur edhe më herët se këtë sezon do të rikthehet me klip të ri. Nëpërmjet postimi të një statusi në Facebook Adelina i ka paralajmëruar fansat pë projektin e ri që po vjen... 115/115808 Wow !!! " Kënga ime më e re po vjen shumë shpejt. Do të jetë sikur realiteti kosovar i këtij momenti. Do të punohet me ndihmën e ndërkombëtarëve, do të këndohet për fitues të matur dhe humbës të çartur, do të jet...

 • 17-09-2014
  Këngëtarja Adelina Ismaili ka bërë të ditur nëpërmjet fan page-it të saj zyrtar në facebook se ka denoncuar një person i cili sipas saj e ka kërcënuar vazhdimisht dhe ka hapur dezinformata rreth këngëtares. E që ky person mendohet të jetë në ndjekje nga Policia. Ky është shkrimi i këngëtares në fan page-in e saj: Të nderuar miq! Jemi të lumtur t`iu informojmë se sot në Zvicër është nisur procedurë policore kundër T.Z. nga Basel (emri dhe mbiemri i njohur për policinë në Zvicër) i cili/e cila pa ndalur ka kërcënuar dhe përhapur dez...

 • 10-09-2014
  E kush nuk e mban mend duetin e famshëm të motrave Ismaili atëherë, "Dy motra, një frajer" theu rekordet e shikueshmërsië atë kohë e vazhdon të dëgjohet edhe sot. Para disa ditësh Adelina ishte e ftuar në një emsionin 1 kafe me labin në Kosovë, e teksa fliste për karrierën e saj ndër vite dhe planet që ka në të ardhsmen, na ra në vesh ca fjalë që tha për motrën e saj Zanfinën. Pavarsisht se nuk është subjektive ajo tregoi se Zanfina është një ndër më të pëlqyerat e saj në estyradë dhe se ndoshta në një të ardhme të afërt mund të paras...

 • 05-09-2014
  Këngëtarja Adelina Ismaili ka përkujtuar sot shenjëtoren e madhe, figurën e madhe shqiptare Nëna Terezë (Gonxhe Bojanxhiu) në 17 vjetorin e vdekjes së saj! "Në gjak dhe origjinë, jam SHQIPTARE. E djeshmja iku. E nesërmja akoma s'ka ardhur. Kemi vetëm të sotmën. Le t'ia fillojmë!. Në përkujtim të 17 vjetorit të vdekjes fizike të Gonxhe Bojaxhiu - Nënë Terezës humaniste dhe Nobelistja e parë Shqiptare" - ka shkruar në fan page-in e saj zyrtar këngëtarja Adelina ismaili...

 • 24-08-2014
  Dihet se këngëtarja kosovare gjithmonë e ka favorizuar ish-presidentin e ndjerë të Kosovës Ibrahim Rugova. Kjo shihet më së miri edhe në një foto e cila është publikuar së fundmi, ku shihet Rugova duke ia zgjatur dorën këngëtares. 129/129113 Madje aq shumë e ka adhuruar saqë Adelina edhe e ka përmendur atë shpesh në këngë....

 • 28-07-2014
  Diva e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili, ka postuar disa foto në profilin saj zyrtar në rrjetin social “Facebook”, nga koncerti i saj i fundit të mbajtur në qytetin Ferizajt. 130/130639 Në këto foto Adelina shihet si gjithmonë e bukur dhe me stil, por në vendin ku ajo ka mbajtur koncert shihen edhe shumë fansa të saj, gjë që edhe vetë diva i ka falënderuar. Ajo në mbishkrimin e fotos ka shkruar “ THANK YOUUU FERIZAIIII !!! Kur foto flet vet!”....

 • 04-07-2014
  Këngëtarja Adelina Ismajli pas disa viteve është kthyer në Prishtinë. Ajo ka kënduar në Sheshin Ibrahim Rugova derisa në fund të paraqitjes së saj ajo ka qenë e emocionuar saqë nuk ka mundur t’i përmbajë lotët. 129/129996 Adelina Ismajli është rikthyer në shtëpinë e saj pas disa viteve për të kënduar në Sheshin Ibrahim Rugova në Summer Fest. 129/129994 Ky festival që organizohet nga Top Channel dhe DigitAlb për çdo vit, sivjet ka ardhur edhe në Prishtinë derisa publiku e ka mirëpritur mirë. 129...

 • 03-07-2014
  Është rikthyer në Kosovë për disa projekte të reja ndërsa si surprizë këtë të enjte do të jetë prezente me performancën e saj të bukur në sheshin Ibrahim Rugova. 123/123028 Dje pop diva bëri një paralajmërim në faqen e saj zyrtare që thuhet: "Nesër mbrëma, pas shumë vite, Diva Adelina në Prishtinë me show special për Fondacionin Dritan Hoxha në Sheshi Ibrahim Rugova". 118/118402 Ndërkohë mësojmë se Adelina do të jetë mysafire speciale e këtij eventi në të cilin do të performojnë grupe të njohura si Troj...

 • 12-06-2014
  Pop këngëtarja e njohur Adelina Ismaili rikthehet pas një kohe me koncerte. Së fundi ka qenë në një diskotekë në Zurich duke performuar para fansave të saj hitet e pavdekshme. 129/129111 Ndonëse sezona e verës veçse ka filluar e bashkë me të edhe koncertet e shumta, Adelina Ismaili sezonin e verës e ka filluar në Zvicër, para se të kthehet në Kosovë ku do të vazhdojë me koncerte të shumta dhe të publikojë disa projekte të cilat është duke i realizuar dhe do i sjell si befasi për fansat dhe publikun shqiptarë. ...

 • 08-03-2014
  Adelina premton bombën e vërtetë të muzikës shqiptare 23:00 / E shtunë, 08 Mars 2014 2 Daljet e saja mediatike janë të rralla, por tërheqin vëmendjen. Këngëtarja e njohur, Adelina Ismaili, këtë radhë ka vendosur të rrëfehet për një revistë kosovare, ndërsa ne ju sjellim disa pjesë nga ajo intervistë në të cilën pop diva rrëfehet ndryshe. Se çfarë bën, çfarë pëlqen e shumë gjëra të tjera i tregon vetë Adelina. Ka një kohë të gjatë që nuk jeni shumë prezente në skenën shqiptare, na tregoni më shumë se me çfarë jeni e anga...

 • 11-01-2014
  Edhe pse nuk jeton në Kosovë për një kohë të gjatë ajo gjithmonë është pranë fansave të saj. 115/115966 Ajo ka dhënë intervistën e parë në vitin 2014 për emisionin “Prive” të Klan Kosovës, ku ka rrëfyer të rejat nga karriera e saj dhe jeta private....

 • 01-11-2013
  Këngëtarja kosovare, Adelina Ismaili, asnjëherë nuk e ka fshehur simpatinë që e ka për Lidhjen Demokratike të Kosovës. Një nga themeluesve të këtij subjekti politik, Ibrahim Rugovës ajo i këndoi edhe sot në tubimin përmbyllës në kryeqytet. Mirëpo, siç shihet në këtë moment të zënë nga syri magjik i fotografes tonë, Laura Hasani – më i kënaquri me këngën për Presidentin e ndjerë doli pasuesi Rugovës, Isa Mustafa. Kënaquni edhe ju të nderuar lexues pak me fotografinë....

 • 29-09-2013
  Ylli i estradës kosovare, Adelina Ismaili në intervistën 60 sekondëshe për emisionin Prive, të Klan Kosovës, ka rrëfyer shumë të fshehta të saj. Në përgjigjet e saj gjysmake ajo ka lënë të kuptohen shumë gjëra. Adelina, mund të jetë shtatzënë ndërsa, ka thënë se edhe është martuar zyrtarisht tashmë. Ndërkohë, ka zbuluar se edhe kur ka pasur marrdhënien e fundit seksuale. Shumë përgjigje të tjera dëgjojini në intervistën e saj. Tri detajet qe i mungojne karakterit tend? Dyfytyresia, prepotenca, kurveria. Kafe, me apo p...

 • 09-09-2013
  Diva e pop muzikë shqiptare, Adelina Ismajli, ka pranuar se ajo është duke u menduar që të bëhet nënë. Adelina, e cila ka qenë gjatë verës pjesë e disa koncerteve në Kosovë, ka pranuar për emisionin Prive se ajo dhe partneri i saj Vali, janë duke menduar krijimin e familjes. 113/113564 “Po planifikoj mu bo mami!”, theksoi Adelina në mënyrë mjaft të entuziazmuar, para se pyetja e gazetarit të Prives: “Po bohesh mamë?” ta bëjë Adelinën të sqarojë situatën. “Jo, jo, jo. Po planifikoj të bëhem nënë. Jam duke punuar int...

 • 08-09-2013
  Diva e estradës shqiptare Adelina Ismajli ka postuar në fanpagen e saj në facebook një urim më ndryshe se të tjerët, bëhet fjalë për një urim të bukur por edhe të vecantë ndaj nënës së saj. E ajo kishte shkruar kontretisht kështu: “Urime nënës legjendare të Kosovës e cila lindi dhe rriti dy Divat e muzikës moderne shqiptare. Urime menaxherës së parë shqiptare, e cila me sakrificën e saj i dhuroi shqiptarëve dy yje të menqurisë, talentit, eduaktës, trimërisë, zërit shpirtit dhe pamjës së bukur.Të jesh nënë është detyra më e vështirë në...

 • 12-08-2013
  Këngëtari i hitit 'Dashurinë nuk mund ta paguj' ka gjetur pak kohë mes shumë angazhimeve që të pushojë në bregdetin e bukur të Budvës. Eshtë ky këngëtari atraktiv dhe i dashur për publikun shqiptar Meti Berbatovci, i cili është rikthyer në këto ditë të nxehta në vendlindje, por edhe duke u relaksuar për të rinisur më tej një tjetër sezon pune. Këngëtari të gjithë suksesin ia dedikon divës së muzikës shqiptare Adelina Ismajli, pasi ka qenë ajo një shtysë e madhe për artistin e ri, dhe falë asaj ai është sot këtu. Artisti do të sjellë t...

 • 03-08-2013
  Vjet në verë, në lokalet ku ajo këndoi, kishte dyndje të njerëzve dhe kjo ka bërë që Adelina Imsajli të shkojë sërish në Ulqin këtë verë për të kënduar dhe jo vetëm atje, por edhe në Kosovë, ku tashmë kanë nisur ftesat për artisten. Ne mësojmë se ajo këto ditë ka qenë në koncert në Gjilan, ndërsa në Prishtinë, e shoqëruar me bashkëshortin e saj Valin, është parë disa herë në atelienë e stilistes së njohur shqiptare Vjollca Llapashtica, pasi për veshjet ku po prezantohet artistja po kujdeset pikërisht ajo. Adelina tashmë ka besim vetëm...

 • 18-07-2013
  Rikthimi i këngëtares Adelina Ismajli nëpër koncerte në bregdetin e Ulqinit nuk ka kaluar pa vëmendje, madje si gjithmonë është komentuar si "Rikthimi i Divës". Por duke ditur edhe reputacionin e një prej ikonave të skenës shqiptare, Adelina Ismajli është pritur shumë mië nga fansat të cilët kishin zgjedhur atë vend ku ajo këndoi për të pushuar. Ne zbuluam këtë foto që e shihni, ndrësa natyrisht se ajo do të jetë e ftuar edhe në vende të tjera. Adelina këtë verë nuk solli ndonjë hit, por ndoshta nuk i dihet deri në fund të këtij...

 • 05-05-2013
  E veshur me te zeza, ndoshta nje nga ngjyrat e saj me te perdorura te garderobes, kengetarja Adelina Ismajli ka ardhur ne Prishtine per te kenduar ne 23-vjetorin e themelimit te LDK-se. Adelina ka kenduar dy kenge, kengen hit te saj kushtuar presidentit historik me titull “Ushtrine time do ta bej me Ibrahim Rugoven” dhe nje tjeter kenge nga repertori i saj me titull “Skenderbe”. Kengetarja ka dashur te kendoje edhe nje kenge te trete, por sic duket nuk eshte lejuar, pasi edhe kengetarja tjeter e ftuar ne kete ceremoni, Edona Llallo...

 • 27-04-2013
  Adelina Ismajli ka bërë një rikthim në Kosovë duke kënduar në ceremoninë e 23 vjetorit të themelimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë. E shquar si një simpatizante e madhe e ish presidentit historik të Kosovës dhe ish kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ibrahim Rugova, Adelina ka rikthyer në skenë këngën “Ushtrinë time do të bëjë me Ibrahim Rugovën”, këngë kjo të cilën këngëtarja e kishte kënduar për herë të parë në vitin 1996. 118/118366 Ajo fillimisht ka kënduar këngën “Skënderbe”, e publiku...

 • 24-04-2013
  Diva e muzikes moderne shqipe pas shume vitesh ka pranuar te kendoje ne pervjetorin 23-te te themelimit te LDK-se. Sipas burimeve tona, Adelina Ismaili do te jete prezente ne qytetin e saj te lindjes, Prishtine pas shume kohesh me kenge. Edhepse ajo kurr nuk eshte terhekur nga ideologjia e Ibrahim Rugoves, dhe ne cdo rast te mundur ka perseritur qofte me kenge e qofte ne intervista. Pasi ne nentor te vitit te kaluar ajo ne nje show ne Tirane lajmeroi largimin e saj te perkohshem nga skena muzikore shqipe, a mund te supozojme ...

 • 22-01-2013
  Sapo është njoftuar se diva e te gjtiha kohërave Adelina Ismaili ka aritur shifrën e 300.000 fansave në facebook.Adelina është një ndër këngëtaret e vetme e cila nuk ka fan page në facebook,por fan page me emrin “Adelina Ismaili” i hapur nga fansat e saj ka arritur 300 mijë fansa. Adelina është një nder kengetaret e vetme qe posedon trofetë më të mëdha per momentin ku ketu perfshihet shifra e fundit e premendur me larte,është nje nder sukseset me te medhaja duke marre parasysh se ky fan page eshte i hapur nga fansat e saj.Mendojeni...

 • 15-12-2012
  Kur t`gjithë këngëtarët fitojnë dhe mbushin llogaritë e tyre siç duket nuk është interesante për Pop Divën Shqiptare, Adelina Ismaili. Rreth 25 vite në skenën muzikore, koncertet e saja ishin më të ndjekurat, biletat më të shtrenjta, sallat e stërmbushura, ndërsa Diva Adelina, emri më i madh dhe më i paguar i skenës shqiptare. Shifra për pagesën e Adelinës kalonte edhe 5 zero, ndërsa këtë vit siç mësojmë, Adelina dhe Vali kanë refuzuar angazhimet e tyre për të festuar dashurinë ♥ Me këtë rast këngëtarja e njohur së bashku m...

 • 24-11-2012
  Na befasoi përsëri. Dhe këtë herë jo me performancat dhe "skandalet", por me profesionalizmin dhe natyralitetin që karakterizon divën Adelina Ismaili. Një këndim ndryshe dhe mbi të gjitha live, na emocionoi dhe emocionoi në të njëjtën kohë edhe vet këngëtaren. Një repertor i zgjedhur, bëri që diva Adelina Ismaili të "ngrinte" në këmbë të gjithë publikun. Në këtë intervistë për THASH&THEM, Ismaili tregon emocionet që përjetoi por edhe prapaskenat e koncertit në Top-Channel. Ajo flet edhe për këngën e saj më të re "Skënderbe", që ajo aq...

 • 19-11-2012
  Adelina Ismajli, e cila disa ditë ka qëndruar në Tiranë për një koncert recital, në një intervistë ka thënë se martesa e saj nuk është edhe aq larg. Diva shqiptare ka bërë të ditur për portalin Balkanweb se ajo dhe i dashuri i saj tashmë e kanë diskutuar mundësinë e martesës. Adelina për tashmë disa vite është në lidhje me menaxherin e saj, Valin, dhe nuk e ka kursyer veten të tregojë se është e dashuruar kokë e këmbë në të dhe se i dashuri i saj ia ka ndryshuar jetën për të mirë. Këngëtarja së shpejti do të lansojë edhe albumi...

 • 18-11-2012
  Adelina Ismajli ne Shqiperi, ishte nje event qe nuk kaloi pa u verejtur nga mediat e shkruara dhe televizive ne Tirane. Ajo ka shtuar prezencen e saj fizike ne Shqiperi, sepse atje ajo ndjehet e vleresuar dhe ne nivel te saj. Te pakten, keshtu ajo u deklarua vete per media. Publikut atje ajo i dhuroi nje koncert recital, sipas saj i pari dhe i fundit, qe u prit shume mire, madje befasoi disa qe nuk e njihnin mire potencialin vokal dhe intelektual te saj. Pak dite me pare, ajo lancoi videoklipin kenges se saj "Skenderbe", qe thuh...

 • 17-11-2012
  Adelina Ismajli, këngëtarja e njohur 34-vjeçare nga Prishtina, ka deklaruar se heq dorë nga muzika ndërsa ka dhënë recitalin e saj, që ajo e ka cilësuar të parin dhe të fundit, të enjten në mbrëmje në "Top Show" për Alban Dudushin. Intervista, e cila u njoftua nga vetë këngëtarja në faqen e saj zyrtare në Facebook, u ndoq nga shumë shikues të "Top Channel" për faktin se këngëtarja i ka pasur të rralla intervistat e saj në televizionet shqiptare. "Jap recitalin e parë në Shqipëri, një intervistë plot të pathëna, si asnjëherë më p...


Faqet:
1
>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2018