Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Kryeziu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Suharekë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Adelina Kryeziu është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Më datë 25 Tetor 2012, Adelina Kryeziu publikon videoklipin "E Mbyllur Jam Në Vetmi". Më datë 1 Janar 2018, Adelina Kryeziu publikon videoklipin "Digjem Per Ty". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Nexhat Mujovi (Wirusi). Më datë 30 Korrik 2020, Adelina Morina Kryeziu publikon videoklipin "Babë E Nanë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Adelina Kryeziu, Adelina Morina

Komente 0