Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Adelina Mamaqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  496
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 81 Vjeç
BIOGRAFIA: Adelina Mamaqi është një shkrimtare dhe autore këngësh e njohur. Ka kryer shkollën e mesme pedagogjike, universitetin e Tiranës, në degën Letërsi dhe Gjuhë shqipe. Punoi në Shtëpinë Botuese “N. Frashëri” në redaksinë për fëmijë. Më vonë kaloi redaktore në revistën “Nëntori”. Për 20 vjet punoi në revistën “Fatosi”, “Pionieri”. Vepra e parë e saj titullohet “Ëndrra vashërie”. Në vitin 1963 botoi “Bubi i vogël”. Për 30 vjet botoi poezi, tregime, fabula, përralla. Orizi i milngonave (poemë) Bregu i kaltër (vjer...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

12 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Delinda Muçollari

Sabrie Selimaj

Irma Kurti

Natasha Lako

Alma Papamihali

Lumturi Plaku

Silvana Berki

Manjola Brahaj

Lindite Ramushi

Anita Hoxha

Tags: Adelina Mamaqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet