Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shkollën

Orkestra Jone Gazmore

Ne klasen tone kemi
nje orkestrine gazmore:
Kotara e violina
e vegla frymore.

Mengjes dhe pasdite
mbi piano Bardhi ngeli;
nga Lola vogelushe,
m’i madh eshte violinceli.

Dhe Yllken, ne cdo prove,
e gjeni me violine;
Ermali ka nje trombe,
Arbani nje klarine.

Por fort mos na qoroni,
ne gjetshi nje te mete;
me, neser do te jemi
artiste te vertete…

- poezi nga Adelina Mamaqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  59

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet