Festa Jote, Festa Ime

Mamin per tete mars,
fort e puthe une
dhe ne vesh i thashe:
“Qofsh e lumtur shume!
Kur ti je e lumtur,
ndiej dhe une gezime:
festa jot’ e bukur
eshte dhe festa ime! “

- poezi nga Adelina Mamaqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  45