Adelina Pali
Adelina Pali

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Korrik 1982
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja

Biografia

BIOGRAFIA: Adelina Pali është një autore/publiciste dhe poete. Poetja ADELINA PALI ka lindur në Tiranë, më 1. 07. 1982. -Ka kryer studimet e larta me korrespodencë në Universitetin "Aleksander Xhuvani" në Elbasan, për degën Gjuhë -Letërsi. -Në vitin 2003 -2004 punoi si mësuese. -Në vitin 2005 largohet nga Shqipëria dhe vendoset në Kretë të Greqisë. -Në vitin 2018 vendosi që bashkë me familjen të rikthehet në vendlindje, dhe nisi të realizojë ëndrrën e saj të lënë në mes, atë të shkrimit. -Ajo ka fillu...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0