A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Pireva

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  19
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Adelina Pireva is a popular singer of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Adelina Pireva me muzikë ka filluar të merret që nga mosha 9-vjeçare. Edhe si fëmijë ka marrë pjesë në shumë koncerte e manifestime të ndryshme. Në festivalin “Kosovarja këndon 1997” mori Mikrofonin e Artë, si shpërblim të SHKA “Agimi: nga Prizreni dhe vendin e 5-të nga Juria profesionale. Me Ansamlin “Gurra” të Gjilanit ka marrë pjesë në këto festivale: “Prizreni ’96, 97”, “Kaçaniku 2000”, “Oda Dibrane 1996, 1997, 2000, 2001”- Peshkopi, “Këngë J...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Nje Kujtim
Pa Ty
Ti Je Rrushi
S'ka Marrveshje
Te Blini Vjeter


Related Artists:

Rifadije Graiqevci

Shqiponja Muhaxheri

Drita Musliu

Dafina Kastrati (Gjakove)

Fatbardha Mustafa (Bardha)

Syzana Jashanica

Shota Baraliu

Monika Salihu

Behare Shala

Njomza Kallaba


Tags: Adelina Pireva, Adelina Piresheva, Adelin Pireva

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019