Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Pireva
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Prill 1981
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Adelina Pireva është këngëtare e njohur. Adelina Pireva me muzikë ka filluar të merret që nga mosha 9-vjeçare. Edhe si fëmijë ka marrë pjesë në shumë koncerte e manifestime të ndryshme. Në festivalin “Kosovarja këndon 1997” mori Mikrofonin e Artë, si shpërblim të SHKA “Agimi: nga Prizreni dhe vendin e 5-të nga Juria profesionale. Me Ansamlin “Gurra” të Gjilanit ka marrë pjesë në këto festivale: “Prizreni ’96, 97”, “Kaçaniku 2000”, “Oda Dibrane 1996, 1997, 2000, 2001”- Peshkopi, “Këngë Jeho 1995, 1996”-Strugë, “Sharri këndon “- Tetovë, “Festivali i Paqes 1998”-Bajram Pasha (Stamboll). Në këto festivale u nderua me shpërblime, mirënjohje e diloma të shumta. Ka marrë pjesë edhe në shumë koncerte humanitare, kryesisht që u është dedikuar heronjve të rënë për çlirimin e Kosovës dhe fëmijëve të dëshmorëve.

Më datë 20 Gusht 2009, Adelina Pireva publikon videoklipin "Ti Je Rrushi".

Më datë 8 Shkurt 2013, Adelina Pireva publikon videoklipin "Te Blini Vjeter", në bashkëpunim me Faton & Dashi.

Më datë 3 Prill 2014, Adelina Pireva publikon videoklipin "Nje Kujtim".

Më datë 1 Tetor 2016, Adelina Pireva publikon videoklipin "Pa Ty".

Më datë 7 Dhjetor 2016, Adelina Pireva & Afrim Aliu publikojnë videoklipin "S'ka Marrveshje".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

5

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet