Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

My Life

Nese te them se ste dua,
ti do me thuash,
te kam dashur dhe ende do te dua,
sdo e besoj ,
se per cdo lot qe eshte derdhur,
nuk kam faj un
nuk ke faj as ti,
nuk kemi faj qe dashuria u prish..
Ndoshta do kete vetem nje kujtim,
qe do e mbaj te fshehur ne shpirtin tim,
ti,
ishe e vetmja arsye qe jetoja cdo dite,
tani ,
me thuaj,
e di se sa vlen kjo dashuri,
vetm ndoshta kur ish si trendafil,
u largove ti ,u largova un,
mbeti nje histori e vjeter e asgje me shum...
Ti ishe jeta ime,ishe dashuria ime,
qe u tret me pak perqafime....

- poezi nga Adelina (Poete)


- Poezia u dërgua nga stine19 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  12


Më shumë nga Adelina (Poete)


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet