Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Thaqi - Mos Harro Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Harro" kënduar nga Adelina Thaqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adolf - Mos Harro

Edhe sa unë do ec
ne ktë rrugë të prishur
ndjenjat kanë ikur

vetëm një det i thellë
me pak uji te kripur
etjen per ta nxitur
derisa të vdes
asgjë duke mos ditur
i mbyll sytë papritur
sa keq,frymë nuk merr

po nëse iki unë
ti a do vazhdosh
nëse iki unë
a do jetosh
nëse iki kaq larg
si do me përqafosh

[REF.:]
Mos harro
në dritare ti dil dhe më shiko
me shiko ne foto dhe më shtrëngo
isha i joti,
më kujto
përballuam gjithçka qe ata thanë
vetëm ti mos qaj,un jam akoma pranë
se as ky fat neve nuk na ndan
me vete gjithmonë më mbaj

Jam kaq i ftohtë
as përqafimi jot
nuk më ngroh dot
e ty s'do mundem të të shoh
më mbaj afër,mos më lësho

po nëse iki unë
ti a do vazhdosh
nëse iki unë
a do jetosh
nëse iki kaq larg
si do me përqafosh

[REF.:]
Mos harro
në dritare ti dil dhe më shiko
me shiko ne foto dhe më shtrëngo
isha i joti,
më kujto
përballuam gjithçka qe ata thanë
vetëm ti mos qaj,unë jam akoma pranë
se as ky fat neve nuk na ndan
me vete ti gjithmonë më mbaj

larg teje s'dua të iki
nuk di a kthehem,por më prit ti
se c'do ditë e më shumë
për ty kam nevojë unë

[REF.:]
Mos harro
në dritare ti dil dhe më shiko
me shiko ne foto dhe më shtrëngo
isha i joti,
më kujto
përballuam gjithçka qe ata thanë
vetëm ti mos qaj,unë jam akoma pranë
se as ky fat neve nuk na ndan
me vete ti gjithmonë më mbaj

Noga - Mos Harro

Ka koh at sy s'e kam pa
Ka koh me ty jemi nda
Me mu n'gjyna ke hy
S'te fajsoj un
te besova si femi

[REF.:]
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin të t'harroj
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin, E lus zotin
E lus zotin të t'harroj

I lash dhe shokt për ty
E pash qe s'ke kufi
Tani kudo që je
Gjeje dikë tjeter
qe si un të sheh

[REF.:]
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin të t'harroj
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin, E lus zotin
E lus zotin të t'harroj

Reinaldo Gaçi - Mos Harro

Ne kete nate i vetem jam,
te therras, por kot e kam
me kujtohet si tani, kur me the
Do te jem gjithmone me ty, perjete.
E pavlere kjo jete pa ty
Bej te ec, por mbes aty

Koha shkon e le pas,
veç kujtime dhe mall
une te ndjej ne cdo hap,
ne cdo rrahje tik tak
une jam larg, ti je larg,
dashurine ku e lam?

Mos harro!

Te lutem me kujto,
kudo te jesh, sado qe me lendon, e di me ndjen
Edhe pse dhemb, do pres nje tjeter jete, me ty te jem pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo, jo

Ti nuk je, as une nuk jam,
ndihem bosh si peme qe gjethet i jane thare.
Dielli lind edhe shkon
drejte e ne perendim,
me asgje nuk me ngroh
ishe ti dielli im
kam nevoje te t'shoh,
e te t'mbaj mos te t'leshoj, sa ftohtë..Te lutem me kujto,
kudo te jesh, sado qe me lendon, e di, me ndjen.
Edhe pse dhemb, do pres nje tjeter jete, me ty te jem pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo, jo

Zemer te kam, te mbaj
jeten e jap, te kthehem prap
dua te t'prek, ngadalë.
Te lutem me kujtoooooo
Edhe pse dhemb,
do pres nje tjeter jete, me ty te jem, pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo jo..

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2003Më Shumë Këngë Nga Adelina Thaçi:


Komente mbi këtë këngëAdelina Thaqi - Mos Harro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Harro".
3. Video është e këngës "Mos Harro", por nuk këndohet nga Adelina Thaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.