A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Adem Barbullushi & Migena Buci - Gjuha Shqipe


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/10/2018

2018-10-30T16:59:24

Më Shumë Nga

Migena BuciKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gjuha Shqipe" kënduar nga Adem Barbullushi & Migena Buci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Adem Barbullushi & Migena Buci i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Albion Rexhaj - Gjuha Shqipe

Sa mir shqip kur kendon
gjuha shqipe kombin ton e bashkon
gjithandej shqipet fluturojn
Shqiperi Kosov kemi prit shum gjat
tani kemi Abetaren e perbashkt
te gezojm te gjith shqiptart kudo qe jan

REF.:
Gjuha shqipe esht e jona
mesojne shqipet kudo qe jane
gjuha shqipe asht e jona
mburremi qe jemi shqipetar

Te kendojm te mesojm
gjuhen shqipe mos ta harrojm
sepse jemi shqiptare me zemer te bardhe
te valoje flamuri kuq e zi
sa te dua nena Shqiperi
me rreh zemra, me merr malli per ty

REF.:
Gjuha shqipe esht e jona
mesojne shqipet kudo qe jane
gjuha shqipe asht e jona
mburremi qe jemi shqipetar.

Shyhrete Behluli - Gjuha Shqipe

hejjjjjjj po kendojm 100 vjetorit me mallin e zjaaart

se ne prizren u mbajt tubimi per [polullin shiptar[2x]

Dridhen telat nqifteli me gaz e hareeee

ta kujtojm ket ngjarje t'madhe me rendesi per ne [2x]

Abdyl frasheri mendje lart qe nuk trembej kurr

i pari murr fjalen e art
diskutoj si burrr [2x]

me Avdulin qe Ymerin
bashkpuntor i madhh

sylejmanin Mic Soklolin
TRIMA LENGJENDAR [2x]

Gezim Nika - Gjuha Shqipe

Përmbi za që lëshon bylbyli
Gjuha shqipe m’shungullon
Përmbi erë qi ka zymbyli
Pa da zemrën ma ngushëllon

Përmbi erë qi ka zymbyli
Pa da zemrën ma ngushëllon

Ref...x2
Gegë e toskë toskë e gegë
Jem nji komb me u da s’duron
Fund e majë njo asht Arbnia
E nji gjuhë na bashkon

Qoft mallkue kush çet ngatrrime
Nër këta vllazën shoq me shoq
Kush i ndan me flakë e shkrime
Cka natyra vetë përpoq

Kush i ndan me flakë e shkrime
Cka natyra vetë përpoq

Ref...x2
Gegë e toskë toskë e gegë
Jem nji komb me u da s’duron
Fund e majë njo asht Arbnia
E nji gjuhë na bashkon

Fund e majë njo asht Arbnia
E nji gjuhë na bashkon