A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Adem Ramadani - Vdekja


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  114

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Të Duhemi Për All-Llah"


U shtangen dy syte e mi
krejt po me pyesin cfare kam pa
erdh meleku more vella
mue shpirtin me ma marr

Gjithe familja jane tubu
shehadet bijn me me kujtu
me thote shejtani me m'mashtru
thuj ska Zot se ke me shpetu

Mu trash gjuha e mu tha
trupi akull mu ka ba
fryma e fundit tash po me del
syte e mi mbeten qel

Nisen femijet krejt me qa
erdhen miqte prej larg me m'pa
trupin tem fillun me e la
tash xhenaze mua me kan ba

Kur po mbeshtjellin me qefin
dale nga dale ne tabut po me shtin
kur me percollen prej shtepise
ma shume vaji ja ka nise

Per mu ka ardh shume xhemat
per mbi supe jan tu me mbajt
rend rend saffat jane rreshtu
namazin me ma fal mua

Krejt per mua po bejn duaa
e hallall jane tu ma ba
tash te varri mua me kan shti
e po mbulojne me dhe permbi

Siklet te madh tash jam qellu
filloj varri me me shtrengu
ehh ky vend eshte shume i zi
kerkah drite spo mun me hi

Dy melek para me kan dale
ja kane nise po mbojne sual
me thane çke ber per dinin tand
e spo muj xhevap me u dhene


Ky tekst u dërgua nga  NehatKartolina (1)

2018-12-09 23:54:33
U shtangën dy sytë e mi
Krejt po më pyesin
çfarë kam pa

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019