Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Biseda Me Nefsin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34

1)E mbylla deren dhe u vetmova,
e thirra nefsin dhe e qortova,
e i kujtova t'bamat e mia,
si m'kaloj jeta,si m'shkoj rinia
e i thash vetes pse po vonohesh
koha kalon e ti spo pendohesh,pse je larg Zotit,
kush eshte shkaktar,
Ai esht i urte e eshte bujar

2)As nje arsye jo nuk e gjeta,
ilaq per zemren veq e VERTETA,
sme mbeti tjeter e u dorzova,
e ula koken e u turprova
E i thash vetes pse po vonohesh
koha kalon e ti spo pendohesh,
pse je larg Zotit,
kush eshte shkaktar,
Ai esht i urte e eshte bujar(2x)


Ky tekst u dërgua nga Xhevdet Maloku


Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2011


5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet

Adem Ramadani - Biseda Me Nefsin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Biseda Me Nefsin".
3. Video është e këngës "Biseda Me Nefsin", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.