Audio

Adem Ramadani - Stacioni I Dynjas  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/05/2010

2010-05-26T00:28:20Gjuromva pas luturis
Lypa n'Ttok e lypa Ndet
nuk lash vend pa e kerku
lumturi nket bot skam gjet
me ne fund e kam kuptu
se dujnaja qenka bosh
jo nuk vlen per to me dhan
as 1 lir e as 1 grosh
jo nuk vlen per to me dhan
as 1 lir e as 1 grosh

Ref
Mos u ndal shum o njeri
Ne stacionin e dunjas
Kalimtar je ne ket bot
ahiret vlla ka me pas
Se kjo jet eshte shum e shkurt
e kalon hiq pe e vrejt
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet

Te mjafton ty nje kafshat
o Rob i dinarit tan
Pse bohesh aq dor shtrengum
a e din se krejt ke me i lan
Pse bohesh aq dor shtrengum
a e din se krejt ke me i lan
Shfrytezo kohen ne rini se se din a bohesh plak
kush eshte ai qe te dha liri
e smerzitesh ti as pak
kush eshte ai qe te dha liri
e smerzitesh ti as pak

Ref
Mos u ndal shum o njeri
Ne stacionin e dunjas
Kalimtar je ne ket bot
ahiret vlla ka me pas
Se kjo jet eshte shum e shkurt
e kalon hiq pe e vrejt
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet

Dhe qdo dit Vjen dit e re
e therret leshon nje zë
ke kujdes thot o njeri
Tash po shkoj e kurr svi me
Ke kujdes thot o njeri
tash po shkoj e kurr svi me
mir a keq qka ke punu
te gjitha un i shenoj
para ZOTIT ke me u taku
librin tend
kur ta shpaloj
para ZOTIT ke me u taku
librin tend
kur ta shpaloj

Ref
Mos u ndal shum o njeri
Ne stacionin e dunjas
Kalimtar je ne ket bot
ahiret vlla ka me pas
Se kjo jetedhte shum e shkurt
e kalon hiq pe e vrejt
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet
ate qe ke me punu
Nahiret vlla ke me gjet

Mos gabo ti e me than
hajt se ka koh jam i ri
egjeli saber nuk ban
aj te vjen ne befasi

egjeli saber nuk ban
aj te vjen ne befasi

egjeli saber nuk ban
aj te vjen ne befasi


Ky tekst u dërgua nga Antigona Vrajolli
Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...