A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Adem Ramadani - Mulla Jakupi  (Feat. Ylber Aliu)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  258

Fans' Comments

1 🔥🔥

07/04/2016

2016-04-07T17:57:49

Featuring

Ylber Aliu

Music & Lyrics:

Adem Ramadani

Arrangement:

Artan Kastrati

Video Production:

REDonPictures

Song from the album:

"Me Fal Oj Nene"
Pse i mbuloi zemrat merzia
pse po qan plaku e fmija
pse jan mledh gjith ky nam njeri
paska mbet i shkret minberi
mora vargun e poetit
me i knu trimit te umetit
para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet
para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet

Thrret ezani te xhamija
por ka mbet e that kursija
hajde hoxh te pret xhemati
fjala jote rrjedh si mjalti
lavdi paq hoxha i Sllupçanit
dijetari i ballkanit
kurr s'tu lodh shpirti as trupi
i madhi hoxh Mulla Jakupi

Sikur det mbushur me dije
dersi yt çdo her me shije
uji fresket n'mes shkretire
flakadan ne mes errsire
ti gjithqka i dhe ksaj toke
se kshtu t'msoi nana loke
kur u dasht me mbrojt vatanin
nuk e lshove istikamin

Thrret ezani te xhamija
por ka mbet e that kursija
hajde hoxh te pret xhemati
fjala jote rrjedh si mjalti
lavdi paq hoxha i sllupçanit
dijetari i ballkanit
kurr s'tu lodh shpirti as trupi
i madhi hoxh Mulla Jakupi


Lyrics submited by Liman Berishae-Cards (2)

2018-04-04 16:21:02
ti gjithçka i dhe ksaj bote
se kshtu t'msoi nana loke
kur u dasht me mbrojt vatani
nuk e lshove istikamin
2017-12-14 07:27:04
Para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019