Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Dijetaret Shtiptarë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  14

Zot të falënderit
që me mëshirën tënde
Pas çdo dimri qon behar
Mbajte gjallë këtë Fe
E çdohere brez pas brezi
Na dërgove dijetarë

Vjen një yll nga Shkodra
Shëndriti n’gjithë umetin
Dituri të thellë islami
Besnik deri n’vdekje
Hapave të profetit
Muhadithi sheih Albani x2

Na nderojnë na bëjnë krenar
Diturinë na e lan thesar

Lum për bijtë që pat Islami
Abdulkadri dhe Albani
E Shuajbi një binar
Lum për bijtë që pat Islami
Në gjithë botën ju dul zani
Dijetarë të mëdhenj shqiptarë

Vrellë e Istogut e lumja ti çka rrite
Shpirt bujari zemër buti
Dituria jote nektar për çdo talebe
Abdulkadër ArrnautiX2

Na nderojnë na bëjnë krenar
Diturinë na e lan thesar

Lum për bijtë që pat Islami
Abdulkadri dhe Albani
E Shuajbi një binar
Lum për bijtë që pat Islami
Në gjithë botën ju dul zani
Dijetarë të mëdhenj shqiptarë

Tërë jetën hadithit
Me zell ti ja kushtove
Tetëdhjetë e tetë mote
Shuajb Arrnauti peshon qindra vëllime
Flet për ty vetë puna jote x2

Na nderojnë na bëjnë krenar
Diturinë na e lan thesar

Lum për bijtë që pat Islami
Abdulkadri dhe Albani
E Shuajbi një binar
Lum për bijtë që pat Islami
Në gjithë botën ju dul zani
Dijetarë të mëdhenj shqiptarë x2


Ky tekst u dërgua nga EnsarSefaAdem Ramadani
Renditja: Top 200
Publikimi: 31/05/2019
Muzika: Adem Ramadani
Teksti: Omer Bajrami
Studio: Ar
Vokal Përcjellës: Adem R. & Ubejd R.
Miks & Mastering: Artan K.Adem Ramadani - Dijetaret Shtiptarë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dijetaret Shtiptarë".
3. Video është e këngës "Dijetaret Shtiptarë", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 1