Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ademi & Nisreti - Një Pikë Ujë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Pikë Ujë".
3. Video është e këngës "Një Pikë Ujë", por nuk këndohet nga Ademi & Nisreti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ademi & Nisreti - Një Pikë Ujë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  15

Komente

Asnjë Koment

14/08/2020

2020-08-14T16:59:37+00:00

Mos e gjuj o v’lla
Bukën që e le
Se unt’sia e shkret’
Më ka rr’zu për dhé
Kalojn’ dit’ e jav’
Etjen s’mund t’a shuj
Vdekje apo jet’
Ësht’ veç një pik’ uj’

A je musliman a e ke zemrën gjall’
Me kan f’mija yt qysh kishe ba ball’
T’mira në çdo an’ aspak nuk i v’rejm’
Na fal Zot na fal sa mohues jem’

Dua të bërtas
S’më ka mbetur za
Dua t’qaj me lot
Lotët më jan’ tha
Krejt’ bota moj nan’
Shpinën na e ka kthy
Vetëm Zoti i madh
Ai hallin na e di

Qohu vlla niher foli zemrës sot
Qojau një pik’ uj’ hatri t’madhit Zot
Syve të pa shpres kthejau lumturin’
Shpëto sot një jet’ ke shpëtu njerzin’


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë