Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Nana N'shpi T'pleqve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  29

Natë e ftohtë dhe mërzi
mbyll në dhomë e vetme rri
Qan e dënesë një nanë plakë
Zemra e saj digjet flakë

Zoti m’dha shtatë fëmijë
I kam rrit me varfni
Ç’kam gabu nuk e di
Që m’kan’ pru në kët’ shpi

Ani ani nasht evladi jem
Pse m’keni lanë vet
Zemra e nanës prap ju do
E keqja kurrë s’du me ju gjet

A ju dhimb’t një kafshatë
Që p’e ha nanë e ngratë
A s’pat ven n’sofër ma
A gërdi ju erdh me m’pa

Un dikur isha e mirë
Ju kam plot’su çdo dëshirë
Ju kam rrit me dashni
Qysh me m’pru në këtë shpi

Ani ani nasht evladi jem
Pse m’keni lanë vet
Zemra e nanës prap ju do
E keqja kurrë s’du me ju gjet

S’më ka mbet më takat
Rri pak ul e më shumë rat’
M’janë ngjit buz’t m’janë shkrumu
Pa askënd një fjalë me nd’rru

Pran’ dritares ulem e rri
Pres me mall najkush t’më vij
Thahen lulet e çelin tjerat
Qyqe vet i pres pranverat

Ani ani nasht evladi jem
Pse m’keni lanë vet
Zemra e nanës prap ju do
E keqja kurrë s’du me ju gjet
Adem Ramadani
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/10/2021
Muzika: Adem Ramadani
Orkestrimi: Rrahman Kryeziu
Teksti: Murat Sylejmani
Back Vocals: Rahman K. & Adem R.
Studio: Ar Production
Mix-Mastering: Rahman Kryeziu
Video Director: Fatlum ZekaAdem Ramadani - Nana N'shpi T'pleqve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nana N'shpi T'pleqve".
3. Video është e këngës "Nana N'shpi T'pleqve", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 0