Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Hafizi I Kuranit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  22

Kur të tjerët flejnë
shtratin e largon
Fjalën më të mirë
goja e shqipton
Fytyrën plot nur
Naten e ban ditë
Hafizi Kuranin kur e përsërit

Lum për ty hafiz o v’lla
Knon Kuranin pa ja da
Prej n’Fatiha deri n’Nas,
Hatme në namaz

Ti kur del në at’ mihrab
e lexon nga ai kitab
Për çdo harf nga 10 sevap
Exhër pa hesap

Fillo ti lexo
E ngritu përpjet’
Ajeti i mram
Vendi yt n’xhenet
Kurorë të veçant’
Për prindërit e tu
Vet ResulullAhi
K’te e ka kumtu

Lum për ty hafiz o v’lla
Knon Kuranin pa ja da
Prej n’Fatiha deri n’Nas,
Hatme në namaz

Prej mëngjesi dej n’aksham
talebet i m’son Kuran
Me at’ sabër që tregon
Mektebin hijeshon

Kur vjen muaji Ramazan
Ti e pret me shumë elan
Furkanin shumë e lexon
Prej dore s’e l’shon

Në mekteb e në xhami
Mësojnë Kuranin pleq e t’ri
Shumë melek luten për ty
Zoti me t’shpërbly

Nur-dritë, shkëlqim
Exhër- shpërblim
Sevab- shpërblim, punë e mirë
Hesab- llogari
Mihrab- vendi ku qëndron imami në namaz
Mekteb- klasa ku mësohet Kurani
dhe mësim-besimi islam
Talebe- nxënës
Furkan- një ndër emrat e KURANIT, ndarës i së vërtetës nga e kota




Adem Ramadani
Renditja: Top 200
Publikimi: 02/04/2022
Muzika: Adem Ramadani
Teksti: Adem Ramadani
Video Produksioni: BUG Production
Arrangements & Back Vocals: Amr Akkad
Mix & Mastering: Muhammed Gouda



Adem Ramadani - Hafizi I Kuranit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hafizi I Kuranit".
3. Video është e këngës "Hafizi I Kuranit", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 0