Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Zaplluzha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 77 Vjeç
BIOGRAFIA: Adem Zaplluzha është një shkrimtar i njohur. Shkollën fillore dhe të mesme i kreu në vendlindje, ndërsa Akademinë Pedagogjike në Prishtinë. Një kohë punoi si mësues nëpër fshatrat Studençan të Therandës (ish Suharekës) dhe Hoça e qytetit, afër Prizrenit. Ndërkohë punësohet si përkthyes në Korporatën Energjetike të Kosovës. Me shkrime filloi të merret kryesisht me poezi që nga mosha e fëmijërisë. Rrugën letrare e nisi me vjershën e parë për fëmijë të cilën e botoi në revistën “Pionieri”, më ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Mark Krasniqi

Enver Gjerqeku

Ali Huruglica

Kenan Berisha

Avni Azizi

Mehdi Krasniqi

Jeton Kelmendi

Halil Xani

Tags: Adem Zaplluzha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet