Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adil Nuredini

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Elbasan 
BIOGRAFIA: Adil Nuredini është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adili ka mbaruar Liceun Artistik “Onufri” në Elbasan për violinçel, ndërsa studimet e larta do t`i kryejë nw degën Kanto. Aktivizimi i tij në muzikë ka qenë në aktivitete të ndryshme në Teatrin Skampa në qytetin e Elbasanit. Më datë 15 Maj 2018, Nevruz Nuredini & Adil Nuredini publikojnë videoklipin "Baba E Dua Cupken". Muzika e këngës u punua nga Gezim Mneri. Në Shtator 2019, Adil Nuredini merr pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "Zemer ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Adil Nuredini

Komente 0