Adis Vishi Poezi
Adis Vishi

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28 Nentori

28 nentori nje dite madheshtore
E popullit shqiptar
Qe luftoi me arme ne dore

Derdhen gjak
per liri
E tash festojme kete pavarsi

Ky flamur kuq e zi
eshte i mire per qdo njeri
Dhe kur vjen kjo dite feste
Flamurin e ngritim neper qytete

- Poezi nga Adis Vishi


- U dërgua nga Adis Vishi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Komente 6