Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Pranverën

Pranveres

Era perkund mendimet e mia,
kthjelltesia shpirtin me zgjon,
pranvera e embel si dashuria,
plot hir dimrin e zbon.

Me mall e perkedhel luledelen,
qe e para ma bekoi dashurine,
qe me gaz pershendet pranveren
dhe pakursyer fal bukurine...

Dhe valeza lumit ngazellehet,
dielli loz gjithnje me lozonjar,
nen hijen e kumbulles une dhe ti,
i kendojme dashurise,
te emblat kenge,
pa fjale...

- poezi nga Adivie Hoxha


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet