Adnan Daci & Pandora

Lindem Nene Edhe Nje Here ➡ Fammi Rinascere Madre Ancora Una Volta

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Lindem Nene Edhe Nje Here

Adnan Daci:
Cdo here ty une te kam mbajt.
Ne kraheror ne ane te majt.
Aty vendin ti e ke
Asnje tjeter dot se ze
Sa shume vite kane kalu
Por asgje te une nuk ka ndryshu
jam njeri i gjalle per ty
Kam shum mall

Pandora:
Kujt i duhem une me kto plage
e me zemer ndare ne dysh
Kujt i duhem une kur tani
te dua dyfish

Ref:
Lindem nënë edhe nje here
ne vend te zemres te kem gure
ne vend te gjakut let rrjedh uje
te mos dashurohem kurre/2X

Adnan Daci:
Endem rrugeve si i marre
E kam ftoht ne kete acar
Ah pranvere per mua ska
sa shume dua ty met pa

Pandora:
Sa shum vite kane kalu
por asgje tek une nuk ka ndryshu
jam njeri i gjalle e per ty
kam shum malle
Ty te kam ketu
ne kraheror mu ne pjesen time t'majt
Ty te kam ketu thelle tek une
Cdo here kam met mbajt

Ref:
Lindem nene edhe nje here
ne vend te zemres te kem gure
ne vend te gjakut let rrjedh uje
te mos dashurohem kurre /2X

Adnan Daci:
Ah moj jete sa e rande
me perbuz me shkel me kembe

Pandora:
Ah moj jete ku m'gjete mu
shpirt e zemer mi ke shkaterru

Ref:
Lindem nene edhe nje here
ne vend te zemres te kem gure
ne vend te gjakut let rrjedh uje
te mos dashurohem kurre/ 2X

ne vend te gjakut tet rrjedh uje
te mos dashurohem kurre....


Fammi Rinascere Madre Ancora Una Volta

Adnan Daci:
Ogni volta ti ho  tenuto
sul mio petto sul mio lato sinistro.
li hai il posto
che nessun altro  potra occuparlo
Quanti anni sono passati,
ma niente in me non è cambiato
Io sono l'uomo che vive per te, mi manchi.


Pandora:
a chi servo io con queste ferite
e con cuore diviso a metà.
a chi servo io
quanto io amo a te il doppio...

ref:
fammi rinascere madre ancora una volta,
ma al posto del cuore voglio avere una pietra
al posto del sangue che scorri acqua
e che non mi innamori mai  più/x2

Adnan Daci:
Vago per le strade come un matto
ho freddo in questo gelo
Oh no primavera per me non sara mai
quanto voglio rivederti.

Pandora:
Quanti anni sono passati,
ma niente per me non è cambiato.
Io sono l'uomo che vive per te, mi manchi
tu sei  qui nel mio petto
nella mia parte sinistra
tu sei  qui nelle mie profondità,
ogni volta ti terrò li...

ref:
fammi rinascere madre ancora una volta,
ma al posto del cuore voglio avere una pietra
al posto del sangue che scorri acqua
e che non mi innamori mai  più/x2

Adnan Daci:
Oh come la mia vita
gravemente mi mi disprezza mi scchiaccia con i piedi

Pandora:
Ah vita mia hai trovato proprio me
solo per distruggermi  cuore ed anima .


ref:
fami rinascere madre
al posto del cuore voglio avere una pietra
al posto del sangue che scorri acqua
per non innamorarmi mai più/ 2X

al posto del sangue che scorri acqua
per non innamorarmi mai più....

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019