Adnan Daci
Adnan Daci
Adnan Daci
  • Vendlindja:
  • Shkup Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Korrik 1973
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Adnan Daci është këngëtar i njohur. Më datë 19 Janar 2008, Adnan Daci publikon videoklipin "Me Thuaj Pse".

Më datë 19 Tetor 2008, Adnan Daci publikon videoklipin "Edhe Si Vjet". Me këtë këngë, Adnan Daci merr pjesë në Zhurma Show 2008 në vitin 2008.

Në vitin 2008, Adnan Daci publikon albumin "Trëndafil Me Erë"

Në Dhjetor 2009, Adnan Daci & Pandora merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Lindem Nene Edhe Nje Here".

Më datë 20 Prill 2010, Adnan Daci publikon videoklipin "Boll Kam Prite", në bashkëpunim me Grupi Remix.

Në Nëntor 2011, Adnan Daci merr pjesë në Fest Nota e Artë 2011 me këngën "Fjale Pa Pare".

Më datë 1 Nëntor 2011, Adnan Daci publikon videoklipin "S'patem Faj".

Më datë 28 Prill 2012, Adnan Daci & Pandora publikojnë videoklipin "Lulija".

Më datë 7 Nëntor 2012, Adnan Daci publikon videoklipin "Mos Me Qo T'fala". Muzika e këngës u punua nga Naim Qukiqi, teksti u shkrua nga Suzana Fazliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Eroll Dogani. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 21 Nëntor 2014, Adnan Daci publikon videoklipin "Pse Bëhesh Se S'më Sheh". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Naim Qukiqi. Videoklipi u prodhua nga kompania Video Art.

Në vitin 2012, Adnan Daci publikon albumin "S'patëm Faj"

Në vitin 2014, Adnan Daci publikon albumin "Kenge Dasmash Live"

Në vitin 2015, Adnan Daci publikon albumin "Lum Ban Gurbetqari".

Më datë 5 Dhjetor 2015, Adnan Daci publikon videoklipin "Kafja Pa Ty".

Më datë 5 Nëntor 2016, Adnan Daci publikon videoklipin "Dridhjet E Kesaj Zemre".

Më datë 31 Maj 2017, Adem Ramadani publikojnë videoklipin "Allahu Ekber Kebira", në bashkëpunim me Adnan Daci, Bekim Dehari & Ylber Aliu.

Më datë 4 Nëntor 2017, Adnan Daci publikon videoklipin "Kaluan Vite".

Më datë 19 Shtator 2018, Adnan Daci publikon videoklipin "Dasma E Fundit". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga BUG Production.

Më datë 31 Tetor 2018, Adnan Daci publikon videoklipin "Hajde Bojna Lum E Lum", në bashkëpunim me Grupi Remix. Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu.

Më datë 15 Janar 2019, Adnan Daci publikon videoklipin "Pse Moj Nane E Dashur" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 18 Korrik 2019, Pandora publikon videoklipin "Pasha Ty", në bashkëpunim me Adnan Dacin. Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Në vitin 2019, Adnan Daci publikon albumin "Live Kengë Dashmash".

Më datë 10 Shtator 2019, Adnan Daci publikon videoklipin "Nuse Nuk E Mora". Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 14 Dhjetor 2019, Adnan Daci publikon videoklipin "Lutu Per Mu". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 11 Janar 2020, Adnan Daci & Dani publikojnë videoklipin "Dashnia Pa Hile". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 24 Prill 2020, Adnan Daci publikon videoklipin "Ramazani Pa Nanen". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 30 Janar 2021, Adnan Daci publikon videoklipin "Bashkëshortes". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 1 Mars 2022, Adnan Daci publikon videoklipin "Jeten Jap Per Ty". Muzika e këngës u punua nga Zani Loca, teksti u shkrua nga Endri Mallkuqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 3 Maj 2023, Genc Prelvukaj & Adnan Daci publikojnë videoklipin "Shko". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Genc Prelvukaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj & Granit Ismajli.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Adnan Daci »

Komente 0