A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Adnan Daci - Dridhjet E Kesaj Zemre


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/11/2016

2016-11-05T17:00:00

Këngë e albumit:

"Lum Ban Gurbetqari"


Dridhjet e ksaj zemre, i kam si dikur
dashuria eshte si plag qe s mbyllet kurr,
s'mbyllet kurr
Me mungojn sot fjalet, heshtja le te flas
Per ato qe s'munda ti them, sa ishim bashk

Ref.:
Qe te shkrihen buzt e tua
I rash botes skaj me skaj
Le t'mi mbyll syt dora jote
Vdeksha un pastaj, e mos qaj

Dridhjet e ksaj zemre, i lexoj si fjal
Vetem afer teje ndihem un gjall, ah un gjall
Me mungojne sot fjalet, heshtja le te flas
Per ato qe s'munda ti them, sa ishim bashk

Ref.:
Qe te shkrihen buzt e tua
I rash botes skaj me skaj
Le t'mi mbyll syt dora jote
Vdeksha un pastaj, e mos qaj

Ref.:
Qe te shkrihen buzt e tua
I rash botes skaj me skaj
Le t'mi mbyll syt dora jote
Vdeksha un pastaj, e mos qaj


Ky tekst u dërgua nga Argtim Hyseni
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019