Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adnan Daci - Ramazani Pa Nanen

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ramazani Pa Nanen".
3. Video është e këngës "Ramazani Pa Nanen", por nuk këndohet nga Adnan Daci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adnan Daci - Ramazani Pa Nanen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Teksti:

Kreshnik Avdiu

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Video Produksioni:

MProduction

Komente

Asnjë Koment

24/04/2020

2020-04-24T13:00:11+00:00Erdhi Ramazani ky muj plot bekim
Eshte syfyri i parë qe mka gjet jetim
Bukën e syfyrit po e laj me lot
Po lutem per nanen që nuk e kam sot

Vjen koha e sabahut me u nis per xhami
Spo ka kush me m'than o bir a je ngi
A tu hanger buka, a u ngive uje
Tu i ba lutje Zotit evladin ma ruj

REFRENI:
Ramazani i pare sofra mduket that
Ah ta kisha pas - o veç nanen ngat
T'ja kisha ni erën n'syfyr e iftar
Ballin me ja puth e n'gryk ta kisha marr

II

Ezani i akshamit tash kur ka me thirr
Nuk je ti me mthan vakti eshte o bir
Bon iftar me nanen Zoti ta pranoft
Tmirat e dynjas Zoti nty i qoftë

Sot erdha te varri, po lutem per ty
Kend e fali Zoti te ai ka me u kthy
Lutem për takimin, me ty në xhennet
Qysh lutet evladi per nanen e vet

III
E kur vjen Bajrami fort kam me u mërzit
Kur vi prej xhamisë ti nuk ke me m'prit
Nuk është çaji gati, e ftyra plot nur
Ti nuk je te dera tu m'prit si dikur

Ajo dora jote lodhun prej pleqnisë
Me ma perkdhel ballin, me lot e dashnisë
Me mthan a mun erdhe, a mujte o bir
E ta gzosh bajramin djali jem ma i mire


Më Shumë Këngë Nga Adnan Daci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet